Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Los Angeles - Ottawa

28.11.2022 04:30
pic

Hokejisti Ottawy si po troch prehrách za sebou pripísali víťazstvo, ale vo štvrtom vystúpení na západnom pobreží za sebou si veľké nádeje robiť nemôžu.

„Králi“ z Los Angeles si tromi prehrami za sebou pošramotili nielen reputáciu, ale aj v tabuľke prišli o 2. miesto v Západnej konferencii. Dokonca prehrali aj domáci súboj s NY Rangers (3:5) a tak posledné víťazstvo na ľade San Jose (5:2) prišlo viac ako vhod. Zatiaľ to škrípe najmä v defenzíve, veď inkasovali až 78 gólov a horšie sú na tom iba štyri tímy. Ani brankár Quick nemá práve najlepšie štatistiky a okrem priemeru  viac ako 3 góly na zápas nemá ani 90%-ú úspešnosť zákrokov. Zranený je dlhšie Iafallo a hrať nebude ani Lemieux.

„Senátori“ potiahli od konca októbra nepríjemnú 7-zápasovú čiernu sériu a tak tri víťazstvá v posledných siedmich súbojoch je ešte lichotivá bilancia. Trikrát za sebou však prehrali a to vyšším rozdielom doma s New Jersey (1:5) a vonku so San Jose (1:5) aj Vegas (1:4). V piatok sa im však podarilo prerušiť ďalšiu sériu prehier suverénnym víťazstvom na ľade Anaheimu (5:1) a vo štvrtom vystúpení na ľade súperov zo Západnej konferencie sa pokúsia o niečo podobné. Zranil sa im brankár Forsberg, ale našťastie už je celkom fit posila z Minnesoty Talbot a práve jeho výnimočné výkony sa očakávajú.

V oboch vlaňajších vzájomných zápasoch sa tešilo Los Angeles z víťazstiev o 2 góly. Z posledných piatich domácich duelov nevyhralo iba raz a stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku.