1000

Leipzig - Celtic

05.10.2022 18:45

Lipsko hrá oveľa lepší futbal na domácej pôde ako vonku. V úvodných dvoch kolách LM však nezískali ani bod. Doma proti Celticu sú pomerne jasným favoritom.

Lipsko v štyroch ligových zápasoch vonku získalo len jeden bod a je v tejto štatistike na predposlednom mieste. Doma má diametrálne odlišnú štatistiku. V štyroch zápasoch na vlastnej pôde ešte neprehrali a s desiatimi bodmi sú tak v domácej tabuľke prví. V poslednom kole na domácej pôde poľahky porazili Bochum (4:0), pričom po dva góly dal Werner a skvelý Nkunku, ktorý pokračuje vo fantastických výkonoch z minulej sezóny. Francúzsky reprezentant sa síce v úvodných dvoch zápasoch LM nepresadil, no dal šesť gólov v lige a jeden v pohári. V rámci LM dostali lekciu z efektivity doma proti Šachtaru (1:4), bod neuhrali ani na Madride (2:0), hoc úvod mali výborný.

Na druhej strane máme škótsky Celtic, ktorý je s 21 bodmi na konte (podľa očakávaní) na čele škótskej ligy. V derby s Rangers vyhrali suverénne (4:0) a celkovo predvádzajú futbal, ktorý má európske rozmery. Proti Realu hrali v prvom polčase odvážne a mali pár veľmi sľubných šancí na otvorenie skóre. Kvalitný výkon z prvého dejstva ale v druhom polčase nezopakovali a napokon prehrali kruto rozdielom triedy (0:3). V Poľsku proti Šachtaru zas boli v druhom polčase oni jasne aktívnejší, no na výhru to nestačilo (1:1).

V posledných štyroch zápasoch doma dalo Lipsko jedenásť gólov. Tri do siete Dortmundu, keď vyhrali rozdielom triedy. Forma aj kvalita je na ich strane. Stávkujúcim odporúčame staviť na výhru domácich. Takisto si myslíme, že sa strelecký presadí Nkunku. Tip si môžete skombinovať v rámci BetBuildera.