Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Kostarika – Nemecko

01.12.2022 20:00
pic

Potvrdia sa papierové predpoklady, alebo šampionát zažije obrovskú senzáciu? Postúpi Kostarika, alebo Nemecko?

Kostariku po prvom zápase každý odpisoval. Po sedmičke od Španielov mal byť jej osud spečatený. No zverenci trénera Suareza šokovali. Ich prvá strela do priestoru bránky na šampionáte (po 171 minútach) skončila v bránke Japonska a tím je stále v hre. Navas vychytal desiatom zápase na svetovom šampionáte štvrté čisté konto a Kostarika má osud vo svojich rukách. Ak zdolá Nemecko, postúpi. Teoreticky by stredoamerickému tímu stačila aj remíza, no vtedy by v druhom stretnutí Španielsko muselo zdolať Japonsko.

V jedinom vzájomnom zápase oboch tímov v roku 2006 Nemecko zdolalo v otváracom stretnutí MS Kostariku 4:2.

Nemecko má po dvoch dueloch na konte iba jeden bod, no v krajine sú všetci optimisti. Po úvodnej prekvapujúcej prehre s Japonskom to so zverencami trénera Flicka vyzerá zle. Po hodine hry prehrávali so Španielskom 0:1 a boli na okraji reálneho vypadnutia. Na ihrisko ale prišiel žolík Füllkrug a v závere vyrovnal. Aký je život. Vychádzajúca hviezda, dvadsaťročný útočník Brém vystriedal Müllera z Bayernu, ktorý je na konci kariéry. Podľa trénera Flicka jeho tím výkonnostne ide hore a mal by proti Kostarike získať tri body a postúpiť. Jedným okom ale bude musieť pozerať aj na priebežne hrajúci duel Španielska s Japonskom. V prípade, ak zverenci trénera Luisa Enriqueho nevyhrajú, tak sa na rad dostane matematiky. Pripomeňme, že v prípade rovnosti bodov je prvým rozhodujúcim faktorom celkové skóre.  

Je zaujímavé, že od víťazstva 1:0 vo finále 2014 nad Argentínou Nemecko na MS ani raz neudržalo čisté konto.   

Prvýkrát v histórii futbalových MS bude viesť zápas rozhodkyňa. Medzinárodná futbalová federácia zverila duel francúzskej arbiterke Stéphanie Frappart. 

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.