Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Korda S. - Alcaraz C.

31.05.2024 11:00
pic

Jeden z hlavných ašpirantov na celkové víťazstvo na Roland Garros Carlos Alcaraz (3.) zmeria v 3. kole sily so Sebastianom Kordom (28.), ktorý by jeho ťaženie zastaviť nemal.

Pri kvalitách Alcaraza na antuke je len otázkou času, kedy sa v Paríži dočká celkového triumfu, pričom najlepší výsledok tu dosiahol vlani, keď prehral v semifinále s Djokovičom. Po triumfe na US Open 2022 a Wimbledone 2023 zatiaľ čaká na svoj tretí grandslamový titul, pričom v tomto roku ho brzdia hlavne zranenia. V tejto sezóne triumfoval iba v Indian Wells a jeho antuková príprava bola výrazne ovplyvnená problémami s pravou rukou, pre ktoré sa odhlásil aj z podujatia v Ríme. Stihol tak iba turnaj v Madride, kde vo štvrťfinále prehral s Rublevom (6.). V prvých dvoch kolách na Roland Garros sa príliš nezapotil, ale aj napriek tomu mu v 2. kole zobral set De Jong (176.).

Korda práve na antuke vyhral doteraz svoj jediný turnaj na hlavnom okruhu a to ešte v roku 2021 v Parme. Na Roland Garros aktuálne zabojuje o svoje druhé osemfinále na tomto podujatí, pričom to prvé sa mu podarilo uhrať pri jeho prvej účasti v roku 2020. V tomto roku postúpil do semifinále na tvrdom povrchu v Adelaide a Dubaji, ale na antuke sa mu príliš nedarilo a do Paríže prišiel s negatívnou bilanciou 3-4. V prvých dvoch kolách podobne ako Alcaraz nemal veľa roboty, ale rovnako ako jeho najbližší súper stratil v 2. kole set a to s Kwonom (494.).

Alcaraz vedie vo vzájomných dueloch 3:1, pričom na French Open už svojho najbližšieho súpera zdolal a to v roku 2022 hladko 3:0 na sety. Aj tentokrát by to mohol zvládnuť pomerne pohodlne a zmazať handicap aspoň -6,5 gamu.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.