Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

KI Klaksvík - Slovan Bratislava

30.11.2023 18:45
pic

Slovan môže na Faerských ostrovoch spečatiť svoj postup zo skupiny Konferenčnej ligy, ale na štadióne Tórsvollur v tejto sezóne v rámci európskych pohárov ešte nikto nevyhral.

Klaksvík sa o svoje domáce prostredie naozaj môže oprieť, čo potvrdil nie len v domácej súťaži, ale aj v európskych pohároch, keď v rámci nich neprehral doma deväťkrát v rade. V tejto sezóne tu nevyhral Ferencávors, (0:0), Häcken (0:0), Sheriff (1:1), prehralo Molde (1:2) a v skupine Konferenčnej ligy neuspelo ani Lille (0:0) a naposledy tu Ľubľana dostala trojku. Klaksvík navyše tretíkrát po sebe získal domáci titul a na svojom štadióne prehral presne po roku až v poslednom kole s Vikingurom 1:2, ale v tom čase mu už o nič nešlo. Jeho hlavnou nevýhodou však bude, že domáca súťaž skončila už koncom októbra a odvtedy odohral len jeden duel proti Ľubľane. Okrem toho mu bude chýbať jeden z kľúčových hráčov Frederiksberg a domáci na zachovanie postupových šancí potrebujú bodovať naplno. Pre Klaksvík to bude jeden z najdôležitejších zápasov v histórii klubu a tak to Slovanu určite poriadne znepríjemní.  

Slovan na spečatenie postupu potrebuje výhru, ale ak Ľubľana nevyhrá doma s Lille, tak mu na definitívu bude stačiť aj bod. „Belasí“ pricestovali bez vykartovaného Lovata a zranenia nepustia do hry ani Weiss, Marcelliho a Križana. Slovan však právom môže byť sebavedomý, keď v lige vyhral desať duelov v rade a z ostatných šestnástich zápasov prehral jediný a aj to tesne 1:2 na ihrisku Lille. Doma však s francúzskym favoritom uhral bod a aj vďaka tomu je teraz vo výbornej východiskovej pozícii. Vonku vyhral Slovan osem z ostatných deviatich zápasov a aj keď na Faerských ostrovoch na neho čaká ťažká previerka, tak o všetky body by tu prísť nemal.

Doma bola Slovan v súboji proti Klaksvíku lepším tímom a zaslúžene otočil z 0:1 na 2:1. Tentokrát ho čaká zrejme ešte náročnejší duel, ale aspoň jeden bod by mohol získať. Skúsil by som to cez BetBuilder v kombinácii s počtom gólov.

Náš BETBUILDER tip:
 - Dvojitá šanca - Slovan alebo remíza (zápas)
 - Počet gólov - menej ako 3,5 (zápas)