1.01
1000

Kazachstan - Dánsko

26.03.2023 15:00

Kazachstan nezvládol domáci zápas so Slovinskom. Hoc vyhrával, aktívni hostia zaslúžene otočili. Dáni sú favoritom skupiny a proti Kazachstanu budú aj vonku jasným favoritom.

Keď Kazachstan doma porazil Slovensko a Bielorusko (2:1), atmosféra v tíme bola veľmi pozitívna. V ostatných zápasoch sa im ale prestalo dariť. Kazachovia ťahajú šnúru štyroch prehier po sebe. Postupne prehrali s Azerbajdžanom, Uzbekistanom, Emirátmi a naposledy práve so Slovinskom (1:2). Po polčase síce vyhrávali (1:0), no v tom druhom mali Slovinci hru jasne pod kontrolou a skóre duelu napokon otočili. Kvalita sa tak napriek nevydarenému prvému polčasu napokon potvrdila.

Na druhej strane máme Dánov, ktorí vzbudzujú veľký rešpekt. Na MS síce s jedným bodom v skupine zažili veľké sklamanie, no stále veľmi rezonuje ich famózna cesta do semifinále na EURE, aj vzhľadom na okolnosti s Eriksenom v úvodnom zápase proti Fínsku. Práve proti Fínsku otvorili tento kvalifikačný cyklus. Do 81.minúty síce hrali 1:1, no v 82.minúte dal svoj druhý gól len 20-ročný útočník Atalanty Rasmus Hojlund. Pre mladého Dána to bol debut v základnej zostave a napokon zápas ukončil hattrickom na 3:1. Debut v základe ako hrom, Dáni možno našli svojho Haalanda.

Tieto dve reprezentácie sa stretli v rokoch 16/17. Dáni vtedy vyhrali 4:1 a 1:3. Teraz majú v tíme ešte viac kvality. V základe by nemal chýbať Hojlund, Maehle, Schmeichel, Kjaer či úderná trojka z Brentfordu. Náš tip: Handicap: Dánsko -1.5.