1.01
1000

Írsko - Francúzsko

27.03.2023 20:45

Futbaloví reprezentanti Írska privítajú v úvodnom kvalifikačnom zápase Francúzsko, ktoré má už prvé parádne vystúpenie za sebou.

Domáci sa dostali do veľmi silnej kvalifikačnej skupiny o EURO 2024 s Francúzskom aj Holandskom a prvý menovaný ich hneď preverí. Vlani sa trápili v Lige národov a boli radi, že sa vôbec udržali v kvalitnej B-kategórii. Zachránili ich dve víťazstvá v Dubline so Škótskom (3:0) a v rozhodujúcom zápase o záchranu s Arménskom (3:2). V novembri však prehrali v príprave s Nórskom (1:2), ale o tri dni si vylepšili náladu na Malte (1:0). Pred piatimi dňami uspeli v generálke s Lotyšskom (3:2), no po „raketovom“ vstupe do zápasu stratili ešte do polčasu dvojgólový náskok a čo je horšie aj kapitána Colemana.

Futbalisti „galského kohúta“ vlani takmer vypadli z Ligy národov a to v predchádzajúcej edícii triumfovali. Obhajovali aj majstrovský titul na MS 2022 a od ďalšieho úspechy ich delil iba finálový penaltový rozstrel s Argentínou (3:3p). Po viac ako troch mesiacoch ich čakal viac ako náročný úvodný duel kvalifikácie na EURO 2024 s Holandskom (4:0), ale zvládli ho skvele. V 8. minúte viedli 2:0 a po Mbappého treťom zásahu po 20-ich minútach bolo predčasne rozhodnuté. V Írsku nemôžu hlavne nič podceniť, aj keď sa im zranili Saliba s Fofanom.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli v Írsku dvakrát za sebou v rokoch 2005 aj 2009 a favorit vyhral zhodne 1:0. Pred piatimi rokmi vyhral doma v príprave 2:0 a príde si po ďalšie tri body. Stávkujúcim radíme vsadiť na hostí, že vyhrajú 1. polčas, prípadne to skúste kombináciou v Betbuilderi.