Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Holandsko - USA

03.12.2022 16:00
pic

Holandsko síce na turnaji zatiaľ herne nepresvedčilo, ale aj napriek tomu vyhralo svoju skupinu a o postup do štvrťfinále zabojuje proti výberu USA.

Oranjes si získali veľa fanúšikov tzv. absolútnym futbalom a dlhé roky terorizovali súperov svojou dominantnou hrou. Niečo podobné sa od nich očakávalo aj v Katare, ale zatiaľ sme sa toho nedočkali. Každopádne Holandsko vyhralo svoju skupinu bez porážky, až dvakrát udržalo čisté konto a nazbieralo skóre 5:1. Aj pri jedenástej účasti na MS tak postúpilo zo skupiny a za posledných 32 rokov iba dvakrát neprešlo cez osemfinále (1990, 2006). Na posledných MS síce chýbalo, ale v roku 2010 si zahralo finále a o štyri roky neskôr skončilo na 3. mieste. Pod tretím vedením van Gaal, ktorý na lavičku zasadol po vypadnutí Oranjes na ostatnom európskom šampionáte, reprezentácia z krajiny tulipánov ešte neprehrala (18 zápasov) a holandský lodivod neprehral v riadnom hracom čase na MS už desať zápasov v rade. Od absolútneho rekordu ho tak delia už len dva zápasy. Cody Gakpo sa zase stal vôbec prvým Holanďanom, ktorý skóroval v každom z troch zápasov v skupine a má výrazný podiel na postupe. Ak však chcú Oranjes naplniť papierové predpoklady, tak vo vyraďovacej fáze sa budú musieť výrazne zlepšiť a Američania ich v osemfinále zrejme poriadne preveria. Problémy so zranením má Frimpong a objavili sa aj informácie o tom, že v tíme šarapatí chrípka.

Američania na rozdiel od svojho osemfinálového súpera hrajú pekný futbal a už tretíkrát po sebe dokázali pri svojej účasti na MS postúpiť zo skupiny. Po dvoch remízach v skupine s Walesom (1:1) a Anglickom (0:0), dokázali v poslednom zápase vďaka gólu Pulisica zdolať 1:0 Irán a to im stačilo na druhé miesto. Hviezda amerického výberu sa však práve pri góle zranila a do druhého polčasu už nenastúpila, ale podľa všetkého by na osemfinálový súboj mal byť Pulisic v poriadku. Cez osemfinále svetového šampionátu prešlo USA naposledy pred dvadsiatimi rokmi a ďalším problémom je neschopnosť poraziť na MS tím z Európy, čo sa americkému výberu nepodarilo v jedenástich zápasoch po sebe a vo vyraďovačke tím z Európy ešte nikdy nevyradil. Okrem Pulisica sa riešia aj zdravotné problémy Sargenta a McKennieho.

Dá sa očakávať, že reprezentácia USA svojho súpera z Holandska potrápi a jej postup by nebol až takým prekvapením. Skúsený van Gaal je však lišiak a aj keď jeho výber nepodáva okulahodiace výkony, tak účelnou hrou by mohol na ceste za úspechom prekonať aj ďalšiu prekážku. Zápas 1.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky