Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Holandsko - Ekvádor

25.11.2022 17:00
pic

Zhodné výhry 2:0 poslali Holandsko a Ekvádor po prvých zápasoch do výhody, pričom ich vzájomná konfrontácia môže priniesť prvého postupujúceho zo skupiny A.

Jeden z favoritov na zisk titulu majstra sveta Holandsko však v prvom zápase herne neoslnil. Senegal mu bol vyrovnaným súperom a v druhom polčase ho dlho takmer k ničomu nepustil. Oranjes však v bráne s debutantom Noppertom neinkasovali a v závere zápasu ponúkli spoluprácu dvoch rozdielových hráčov, keď center de Jonga upratal do siete hlavou Gakpo. Ten by mal byť po turnaji na prestupovom trhu na roztrhanie a aktuálne by mohol byť spásou pre holandskú ofenzívu, ktorá toho zatiaľ veľa neponúkla. Bergwijn sa totiž vpredu trápil, Depay nehral dlho a je na ňom vidieť, že toho v tejto sezóne skrz zranenie veľa neodohral. V závere však po jeho akcii upratal loptu do siete Klaassen a „tulipány“ sa aj vďaka tomu prepracovali k dôležitej výhre 2:0. Stále tak platí, že Oranjes od posledného nástupu trénera van Gaala na lavičku ešte neprehrali a ich séria bez porážky trvá už šestnásť zápasov.

Očakávalo sa, že Ekvádor by mohol byť so šancami na postup na tom podobne ako Senegal a tak sa netrpezlivo čakalo, že ako dopadne otvárací zápas turnaja s domácim Katarom. Ten síce mal byť zohraný, čo malo byť jeho hlavnou zbraňou, ale domáca reprezentácia proti Ekvádoru nepredviedla absolútne nič. Juhoameričania mohli viesť už v tretej minúte, ale VAR im zobral radosť z otváracieho gólu pre ofsajd. Do pohody ich však vrátil kapitán Valencia, ktorý najprv premenil penaltu a potom hlavou zvýšil už na 2:0. Ekvádor súpera vo zvyšku zápasu takmer k ničomu nepustil a v pohodovom tempe si ustrážil dvojgólový náskok. Zverenci trénera Alfara neinkasovali už v siedmom zápase po sebe a neprehrali už osem zápasov v rade. Ich kvalitu však poriadne preverí až Holandsko.

Oranjes aj napriek nie práve presvedčivému výkonu v prvom zápase môžu ísť postupne herne hore a postup by si mali postrážiť. V súboji dvoch kvalitných obrán by to nemalo byť zrovna ofenzívne predstavenie, ale väčšia kvalita je jednoznačne na strane európskeho tímu. Zápas 1.