Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

HNK Rijeka - Hajduk Split

26.05.2022 19:00
pic

Poljud bude dejiskom finále Chorvátskeho pohára a v ňom sa výhodu domáceho štadióna pokúsi využiť Hajduk, ktorému sa však proti Rijeke v pohári v doterajšej histórii príliš nedarilo.

Osem stretov týchto súperov v pohári prinieslo až päť nerozhodných výsledkov, pričom celkovo šesťkrát uspela Rijeka a Hajduk sa tešil iba dvakrát. Jediné spoločné finále si zahrali v sezóne 2004/2005, v ktorej Hajduk získal zatiaľ svoj posledný titul, ale double z toho nebolo, nakoľko Rijeka vyhrala oba finálové zápasy a tešila sa z celkového triumfu. Jeden z tejto dvojice sa osamostatní na druhom mieste v počte ziskov trofejí v tejto súťaži, keď aktuálne majú obaja po šesť triumfov.

Hajduk v tejto sezóne útočil aj na titul a to až do predposledného kola, kedy si Dinamo predčasne zabezpečilo obhajobu. V poslednom kole sa tak na Maksimire vo vzájomnej konfrontácii hralo už iba o česť a tréner Dambrauskas šetril niektorých hráčov práve pred finále pohára. Dinamo napokon gólmi zo záveru uspelo 3:1 a vôbec po prvýkrát v sezóne proti Hajduku skórovalo a zároveň vyhralo. Bola to iba druhá prehra tímu z Dalmácie pod vedením trénera Dambrauskasa, pričom o tú prvú sa postarala práve Rijeka a zhodou okolností to bolo práve na Poljude.

Rijeka v tejto sezóne nemala takú kvalitu, aby bojovala o titul to samého záveru súťaže a musela sa uspokojiť iba so štvrtým miestom. Aj preto, že Rijeke už počas posledného vzájomného zápasu s Hajdukom o nič nešlo a súper živil šance na titul, tak dokázal vyhrať na Rujevici s prehľadom 3:0. Práve Rijeka však na ceste do finále pohára odstavila z cesty dvoch adeptov na celkové víťazstvo a to najprv vo štvrťfinále Dinamo a následne v semifinále po predĺžení aj Osijek. Tím z Kvarneru tak má možnosť po dvoch rokoch opäť získať trofej za víťazstvo v pohári.

Zaujímavý bude aj súboj dvoch najlepších strelcov ligy, keď na jednej strane stojí hráč sezóny Livaja a na druhej Drmic. Záležať bude aj na stratégii a v tomto smere majú čo ponúknuť obaja tréneri Dambrauskas aj Tomič. Práve systém Rijeky 3-4-2-1 Hajduku nevonia a tak je možné, že Tomič ho použije aj tentokrát.

Rijeka už v tejto sezóne dvakrát na Poljude vyhrala v lige, ale favoritom je aj napriek tomu Hajduk, ktorý má o niečo kvalitnejší káder a viac rozdielových hráčov. Každopádne to bude vyrovnané a očakávam, že sa vo finále strelecky presadia obe mužstvá, pričom opäť nie je vylúčené, že sa v riadnom hracom čase nerozhodne. Stávka na dvojitú šancu 0-0 by tak isto mohla byť dobrou voľbou.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky