Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Hellas Verona - Empoli

28.05.2023 12:30
pic

Pre aktuálne vypadávajúcu Veronu, jedinečný zápas proti súperovi, ktorému o nič nejde, ale pred týždňom šokoval Juventus.

Verona (18.) stráca na záchranu iba bod, ale v máji nenadväzuje na slušné aprílové výsledky. V mimoriadne dôležitom stretnutí vyhrala v konkurenčnom Lecce (1:0), ale trom tímom z hornej polovice tabuľky (Inter, Turín, Atalanta) podľahla s celkovým skóre 1:10. Škoda najmä domácich prehier, ktoré prišli po výbornej novoročnej bilancii pred vlastnými fanúšikmi (5-2-1). Na tú musí dnes nadviazať, v poslednom kole ide totiž na ihrisko AC Milána, bojujúceho o prvú štvorku. Hellasu dlhodobo chýba útočník Henry a druhý duel v rade vynechá pre zranenie aj slovenský záložník Duda.

Empoli (14.) je po štyroch zápasoch bez prehry už v bezpečí a má nakročené k najlepšiemu ligovému počinu od ročníka 2006/07. V pondelkovej dohrávke 35.kola sfúklo na vlastnom trávniku, bodovým odpočtom otrasený Juventus 4:1, keď už na začiatku 2.polčasu viedlo o tri góly. O dva presné zásahy sa postaral veterán Caputo, ktorý všetkých svojich päť gólov zaknihoval po Novom roku. Nováčik Serie A môže už teraz hodnotiť sezónu pozitívne, no od súperov až toľko bodov nepriviezol (2-8-8). Vo Verone mu bude chýbať kvinteto futbalistov (Bandinelli, De Winter, Marin, Parisi, Walukiewicz).

Pre Hellas by mal byť prvotným cieľom streliť úvodný gól, nakoľko jeho súper, keď inkasoval ako prvý, uhral v tých dueloch chabé tri body (0-3-12). Často sa lepšie hrá bez tlaku, ale hostia môžu až príliš lietať po veľkolepom triumfe nad Juventusom. Pred domácich je to teraz alebo nikdy, v záverečnom kole na San Sire sotva niečo uhrajú a do dnešného súboja dajú všetko. Zápas 1   

Náš BETBUILDER tip:
 - Góly tímu – Hellas Verona viac ako 1,5 (Zápas)
 - Udalosť tímu – Hellas Verona 1.gól (Zápas)
 - Oba tímy dajú gól - Áno (Zápas)

Zvoľte si typy stávok.