1000

Häcken - Leverkusen

30.11.2023 21:00

Futbalisti Häckenu sú jediným tímom celej skupinovej fázy Európskej ligy, ktorý nezískal ešte ani bod a ťažko veriť, že by to dokázal práve proti Leverkusenu.

Pre vlaňajšieho švédskeho majstra sa už ligová sezóna skončila a obhajoba sa mu úplne nevydarila. Tretím miestom však nijako nesklamal, no horšie je to v Európskej lige. V nej dostal na úvod debakel práve v Leverkusene (0:4), pokračoval nečakanou domácou prehrou s Karabachom (0:1) a lepšie nepochodil ani v dvojzápase s nórskym Molde (1:5v, 1:3d). Na programe má už iba posledné dve vystúpenia v EL a tie sa pokúsi napriek množstvu absencií odohrať aspoň so cťou.

Hostia hrajú zatiaľ v tomto ročníku fantasticky. V 18-ich súťažných zápasoch nevyhrali iba raz už vo 4. kole na trávniku majstrovského Bayernu (2.) 2:2, ale okrem toho si pripisovali iba samé víťazstvá. Momentálne ťahajú sériu 14-ich víťazstiev v rade a to je nevídaná bilancia vzhľadom na to, že majú povinnosti aj v Európskej lige. V nej deklasovali doma Häcken (4:0) aj Karabach (5:1) a vonku uspeli v Molde (2:1) aj naposledy v Karabachu (1:0). Práve tam boli veľmi blízko k prerušeniu série, keď rozhodujúci gól strelil v 94. minúte Boniface z penalty. Cieľ je jasný, pokračovať v zbieraní triumfov.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba túto jeseň a v Leverkusene bolo už po 16-ich minútach 2:0 pre favorita. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku po 1. polčase, prípadne už po 30-ich minútach. V ponuke je samozrejme aj akákoľvek kombináciou v Betbuilderi.

- Výsledok - Leverkusen vyhrá (1.polčas)