1.01
1000

Florida - Edmonton 7. z.

25.06.2024 02:07

Florida vyhrala prvé tri finálové zápasy o Stanleyho pohár, ale potom Edmonton vstal z mŕtvych a trikrát vyhral tiež. Rozhodujúci duel sa hrá na ľade Floridy, rozhodne domáce prostredie alebo rozbehnutý Edmonton zavŕši nevídaný obrat?

Florida (3. VK) dominovala v úvodných troch zápasoch, najprv dvakrát doma (3:0 a 4:1) a potom do tretice aj v prvom súboji na ľade Edmontonu (4:3) najmä zásluhou v bráne výborného Bobrovského. Celý tím Floridy hral v pohode, ľahšie vyhrával osobné súboje a v dôležitých momentoch bol strelecky efektívnejší. V štvrtom zápase už by víťazstvo Floridy vôbec neprekvapilo, ale doteraz fantastický Bobrovskij inkasoval už v 25. minúte piaty gól a prvýkrát v play-off v tejto sezóne uvoľnil svoje miesto v bráne. Náhradník Stolarz však inkasoval ešte tri góly a po výhre 8:1 sa tešili domáci. V piatom súboji Floride na vlastnom ľade nevyšiel úvod a až za stavu 0:3 výrazne pridala. V 45. minúte znížila na 3:4 a bolo blízko k vyrovnaniu na 4:4, ale napokon prehrala 3:5. V šiestom zápase (1:5) na ľade Edmontonu bola Florida od začiatku pod obrovským tlakom a skórovala až za stavu 0:3 na začiatku tretej tretiny, ďalší gól však už nepridala, navyše inkasovala dva do prázdnej brány. Najlepším strelcom tímu v play-off je Verhaeghe s 10 gólmi, o jeden menej dal Reinhart. V bráne nastúpil na všetkých 23 zápasov play-off Bobrovskij, s priemerom 2,4 góla na zápas a s 90% úspešnosťou zákrokov.

Edmonton (5. ZK) prehral úvodné tri zápasy v normálnom hracom čase, pričom mal v prvom finálovom zápase (0:3) obrovskú streleckú prevahu (32:18), ale Bobrovského nevedel prekonať ani zo samostatných nájazdoch, či po strelách zblízka. V treťom súboji Edmonton dokázal na vlastnom ľade trikrát prekonať skvelého Bobrovského, ale nestačilo to ani na predĺženie – 3:4. Za stavu 1:4 domáci nezložili zbrane a zápas zdramatizovali, pričom neboli ďaleko od vyrovnania na 4:4. V štvrtom zápase (8:1) Edmonton bojoval a oplatilo sa, presvedčivo vyhral, Bobrovského vyhnal z brány už v 25. minúte a podarilo sa mu konečne využiť aj prvú presilovku vo finálovej sérii (15. v poradí). V dueli číslo 5 viedol Edmonton na ľade Floridy v 25. minúte 3:0 a po dvoch tretinách 4:2. Florida síce dokázala v úvode tretej tretiny znížiť, ale Edmonton sa ubránil a svoje víťazstvo 5:3 pečatil gólom do prázdnej brány. V šiestom zápase (5:1) Edmonton valcoval Floridu najmä v prvej tretine (strely na bránu 11:2), ale z tlaku vyťažil len jediný gól. V druhej tretine však pridal ďalšie dva a v záverečnej sa sústredil na defenzívu a vďaka skvelému Skinnerovi inkasoval len raz. Najlepším strelcom tímu v play-off je Hyman s 16 gólmi, Draisaitl dal o šesť menej. V bráne odchytal 22 súbojov z 24 Skinner s priemerom 2,5 góla na zápas a s 90% úspešnosťou zákrokov.

V tejto sezóne, v základnej časti vyhrala Florida obidva vzájomné zápasy, najprv doma 5:3, potom vonku 5:1. V úvodných dvoch finálovom súbojoch využila Florida výhodu domáceho prostredia 3:0 a 4:1, potom vyhrala aj v Edmontone 4:3. Edmonton však presvedčivo vyhral štvrtý duel 8:1 a nádej na víťazstvo v sérii mu nezhasla ani na ľade Floridy, kde v piatom zápase vyhral 5:3. V šiestom zápase dominoval Edmonton a zaslúžene vyhral 5:1. V rozhodujúcom siedmom zápase opäť očakávame obrovské nasadenie od oboch tímov a vyrovnaný duel. Stavíte si na dvojitú šancu 0-0, alebo vás neprekvapí víťazstvo rozbehnutého Edmontonu? Ak si však myslíte, že zaujímavejšou stávkou je gólová dvojitá šanca 1. tretina viac ako 2,5 góla alebo zápas viac ako 5,5 góla, tak neváhajte.