Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Feyenoord - Groningen

29.02.2024 20:00
pic

Nijmegen už netrpezlivo čaká na meno svojho finálového súpera v KNVB Beker a očakáva sa, že sa ním stane majstrovský Feyenoord, ktorý po šiestich rokoch túži opäť získať domáci pohár.

Keďže Feyenoord v lige stráca na vedúci PSV desať bodov a s jeho obhajobou titulu to nevyzerá najlepšie, do toho sa navyše porúčal aj v 16-finále Európskej ligy, tak domáci pohár sa razom pre neho stal možno jedinou možnosťou ako získať v tejto sezóne trofej. Domáci aktuálne domácu konkurenciu doslova týrajú dokonalou obranou, keď v domácich súťažiach udržali čisté konto už sedemkrát v rade. V snahe zaútočiť na štrnásty triumf v domácom pohári už dokázali vyradiť Utrecht, PSV, aj Alkmaar a prechod cez Groningen by mal byť pre domácich takmer povinnosťou. Doma v tejto sezóne prehral Feyenoord vo všetkých súťažiach iba dva zápasy a druholigista by veľa šancí na úspech mať nemal. Na Feyenoord čaká v nedeľu dôležitý ligový súboj s PSV, v ktorom môže oživiť svoje šance na obhajobu titulu a na ten sa podľa všetkého naladí víťazne. Trénerovi Slotovi by mali chýbať Bijlow, Trauner, Zechiel, Nieuwkoop a van den Belt.

Groningnen sa vy minulej sezóne po dlhých rokoch porúčal z Eredivisie a zatiaľ nie je isté, že sa do nej v ďalšej sezóne vráti, nakoľko v druhej najvyššej súťaži je aktuálne až na šiestom mieste. V posledných týždňoch však preukazuje zlepšené výkony v obrane, keď v lige neinkasoval trikrát v rade a gól mu vo štvrťfinále pohára nedokázal dať ani prvoligový Sittard, ktorý napokon padol v penaltovom rozstrele. Hostia v tomto kalendárnom roku prehrali jediný duel, ani v jednom prípade neinkasovali viac ako jeden gól a celkovo v ôsmich zápasoch vyťahovali loptu zo siete len dvakrát. Hostia by radi zopakovali svoj doteraz jediný pohárový triumf zo sezóny 2014/2015, kedy vo finále práve na De Kuipe po dvoch góloch slovenského futbalistu Alberta Rusnáka vyhrali nad Zwolle 2:0. V tíme nedávno skončil švédsky stredopoliar Irandust a zranenia nepustia do hry Prinsa s Emeranom.

V tomto súboji na seba narazia dve kvalitne pracujúce obrany a Feyenoord to zrejme s druholigistom z Groningenu nebude mať jednoduché. Smerom dopredu sa však domáci trošku trápia a tak výraznejší rozdiel v skóre neočakáva. Domáci vyhrajú a padne menej ako 3,5 gólu.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.