Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Feyenoord - FC Volendam

07.12.2023 21:00
pic

Feyenoord má za sebou dve tvrdé porážky a tak sa potrebuje chytiť proti zdecimovanému Volendamu, ktorý je na túto príležitosť ideálnym súperom.

Feyenoord zaknihoval prvé dve domáce porážky v tejto sezóne a to veľmi tvrdé. Tá prvá s Atleticom Madrid (1:3) rozhodla o tom, že nepostúpil zo skupiny Ligy majstrov a tá druhá v lige s PSV (1:2), navýšila jeho stratu na lídra z Eindhovenu už na desať bodov. Domáci však disponujú kvalitným tímom a nakoľko už majú istotu postupu do 16-finále Európskej ligy, tak sa teraz potrebujú sústrediť na domácu súťaž. Pred svojim súbojom už budú vedieť výsledok druhej predohrávky 15. kola, v ktorej PSV môže svoj náskok navýšiť už na trinásť bodov. Proti Volendamu by stále mali chýbať Jahanbakhsh s Nieuwkoopom a neisto je okolo Minteha s Uedom.

Volendam prichádza do Rotterdamu poriadne zdecimovaný a bez svojho trénera Kohlera, ktorý dostal voľno a pravdepodobne to bude znamenať jeho koniec na lavičke hostí. Mužstvo minimálne proti Feyenoordu povedie Dingsdag a ten sa na De Kuip pokúsi o nemožné a to získať nejaký ten bod. Volendam prehral ostatné tri ligové zápasy, pričom naplno nebodoval päťkrát v rade (0-1-4) a hlavne jeho posledná porážka 0:5 doma s Zwolle si vyslovene pýtala hodiť biely uterák do ringu. Hostia vonku v tejto sezóne ešte nevyhrali (0-1-6) a ak by sa tak stalo v Rotterdame, tak by to zrejme bolo najväčšie prekvapenie jesene. Hosťom okrem trénera zrejme bude chýbať aj trio Antonioli, Blommestijn a Le Roux.

Ak Feyenoord v tomto zápase podá čo len trošku nadpriemerný výkon, tak svojho súpera prevalcuje. Doma ho zdolal jedenásťkrát v rade a iba vo dvoch prípadoch nevyhral aspoň o dva góly. Teraz sú šance na vyšší gólový rozdiel v skóre ešte vyššie.

Náš BETBUILDER tip:
 - Víťazný rozdiel - Feyenoord vyhrá o 3+ (zápas)
 - Polčas/zápas - Feyenoord/Feyenoord (zápas)
 - Dá gól - Santiago Gimenez dá gól (zápas)