Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Feyenoord - Celtic

19.09.2023 21:00
pic

V skupine E to môže byť veľmi zaujímavý súboj o postup, pričom hneď na úvod sa stretnú dvaja víťazi Európskeho pohára z rokov 1967 a 1970, pričom Celtic má Feyenoordu čo oplácať.

Feyenoord totiž zdolalo vo finále Európskeho pohára 1970 (predchodca Ligy majstrov) na San Sire práve Celtic 2:1 po predĺžení a navždy sa tak zapísal do histórie tejto súťaže. Teraz sa holandský majster predstaví v skupine Ligy majstrov prvýkrát od sezóny 2017/2018 a dá sa povedať, že so skvele načasovanou formou. Trápenie sa v samom úvode sezóny hlavne v koncovke je dávno zabudnuté a domáci v ostatných troch kolách Eredivisie súperom poriadne vyprášili kožuch, keď získali všetkých deväť bodov a to s celkovým skóre 17:3. Doma Feyenoord vyhral posledné dva zápasy 6:1 a na De Kuip čaká náročná skúška aj na škótskeho majstra.

Celtic vyhral Európsky pohár v sezóne 1966/1967, ale v minulom ročníku Ligy majstrov uhral v skupine iba dva body a to za remízy so Šachťarom Doneck. Doma síce prevalcoval konkurenciu vo všetkých súťažiach, ale slávny klub túži hlavne po úspechu v pohárovej Európe. V tejto sezóne už síce stihol vypadnúť z Ligového pohára, ale v lige stratil body len v jednom z piatich duelov (4-1-0) a drží vedúcu pozíciu.

Feyenoordu bude v tomto súboji chýbať potrestaný útočník Gimenez, čo je pri jeho súčasnej streleckej forme veľká strata. Okrem toho nie je k dispozícii ani brankár Bijlow a otázniky visia nad Uedom a Nieuwkoopom. Tréner hostí sa síce môže tešiť z návratu Hatateho, ale mimo zrejme stále zostávajú Abada, Carter-Vickers, McCarthy, Nawrocki, Tilio a Welsh.

Feyenoord je doma favoritom, aj keď bez Gimeneza by jeho útočná hra mohlo citeľne utrpieť. Obrana aj skrz ofenzívne chúťky tímu nie je nezraniteľná a tak je dosť pravdepodobné, že uvidíme aspoň po góle na oboch stranách.  

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.