Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

FC Sevilla - Lens

20.09.2023 21:00
pic

Ligovú sezónu začali obe mužstvá mizerne a v LM, tak majú priestor na revanš. Európske skúsenosti hovoria jednoznačne v prospech Sevilly.

Rekordný víťaz Európskej ligy zo Sevilly, obsadil v minulom ročníku La Ligy až 12.miesto a ten nový odštartoval tromi prehrami s priemernými súpermi, pričom inkasoval 8 gólov. V pravý čas prišiel 37-ročný navrátilec Sergio Ramos, ktorý hneď v prvom vystúpení priviedol svoje mužstvo k výhre nad Las Palmas (1:0). Vlani skončila Sevilla v skupine LM tretia za Manchesterom City a Dortmundom, tohtoročná konkurencia Arsenalu a PSV Eindhoven by mala byť priechodnejšia.

Prekvapujúci francúzsky vicemajster zažil fantastickú sezónu a na majstrovský PSG stratil jediný bodík, hoci ten už záver vypustil. Lens sa však musí vysporiadať s odchodom najlepšieho strelca Opendu do Lipska a tvorcu hry Fofanu do Al-Nassr. Zatiaľ sa mu to vôbec nedarí a po piatich kolách Ligue 1, je so ziskom bodu na samom dne tabuľky. Ešte pred štyrmi rokmi pôsobilo v druhej francúzskej lige, LM si zahralo iba v rokoch 1998 a 2002, kde jeho púť skončila v skupine.

Seville, ako špecialistovi na Európsku ligu to v LM až tak nejde. Z posledných 14 stretnutí v nej vyhrala iba dve, no obe doma. Na štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána bude tradične búrlivá atmosféra, ktorú tu vlani v EL neustál Manchester United ani Juventus. Vzhľadom na slabý ligový rozbeh to žiadny gólostroj nebude, ale s posledným francúzskym celkom, ktorý sa borí so zraneniami, si poradí.

Náš BETBUILDER tip:
 - Výsledok – Sevilla (Zápas)
 - Počet gólov – Menej ako 2,5 (Zápas)
 - Rohové kopy tímu – Sevilla viac ako 3,5 (Zápas)

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky