Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

FC Porto - Vitoria Guimaraes

27.05.2023 19:00
pic

Porto síce dotlačilo boj o titul až do posledného kola, ale jeho obhajobu nemá vo vlastných rukách a musí sa spoliehať na zakopnutie vedúcej Benficy.

Porto v jarnej časti vytvorilo na Benficu veľký tlak a napokon sa o titule rozhodne až v záverečnom kole. „Portskí draci“ získali v ostatných desiatich kolách o šesť bodov viac ako líder a séria ôsmich ligových výhier ich udržala v hre až do samého záveru. V ostatných piatich sezónach získali domáci tri tituly a na konte tak už majú rovných tridsať majstrovských trofejí. Ani jednu z predchádzajúcich dvoch majstrovských radostí však Porto nedokázalo následne zopakovať a vyzerá to tak, že sa mu to napokon nepodarí ani do tretice. Na konte však už má triumf v Ligovom pohári a v Taca de Portugal na neho čaká finále s Bragou. Doma Porto vyhralo ostatných päť ligových duelov a celkovo má doma bilanciu (14-0-2). Zdravotný stav tímu je navyše veľmi dobrý, keď chýbať by mal iba Joao Mario.

Guimaraes vlani obsadil šieste miesto a získal miestenku do Konferenčnej ligy a tentokrát už má na konte o päť bodov viac ako v minulej sezóne a na piatom mieste má dva body náskok na šiestu Aroucu. Môže si tak o pozíciu polepšiť a miestenku do bojov o Konferenčnú ligu hosťom už nikto nevezme. Môžu zato poďakovať aj sérii štyroch výhier v rade, ktorú aktuálne ťahajú. Vonku po sérii troch prehier, dvakrát uspeli, ale na Estádio do Dragao nebodovali trikrát v rade. Tentokrát nemajú k dispozícii brankársku dvojku Baia a stredopoliara Andreho.

Hoci Guimaraes môže byť nepríjemným protivníkom, tak na Porto by opäť vyzrieť nemal a domáci sa výhrou pokúsia zachovať si šance a v súbežnom zápase vytvoriť na Benficu tlak prípadným skorším gólom. Domáci budú vyhrávať už po prvom polčase a napokon uspejú aj v zápase.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.