1.01
1000

Färjestad - Frölunda 7.z.

29.03.2023 19:00

Šláger 1. kola play-off švédskej najvyššej hokejovej súťaže dospel až do rozhodujúceho 7. duelu, v ktorom sa rozhodne o postupe Färjestadu alebo Frölundy.

Obhajcovia majstrovského titulu z poslednej sezóny vstupovali do vyraďovacej časti z výbornej 3. priečky, no hneď v 1. kole sa musia obávať skorého vypadnutia. V prvých štyroch dueloch sa hosťujúcim tímom nepodarilo zvíťaziť, ale do tretice práve Färjestad doma prehral 1:2. O dva dni neskôr tak odvracal vonku prvý mečbol súpera. To sa mu podarilo po výhre 4:2, keď strelil rýchle góly na začiatku prvých dvoch tretín, ale aj tak rozhodol až v záverečnej 10-minútovke. Nepríjemnosťou je zranenie centra Elieho a posledný zápas nehral ani Lindqvist.

Hostia mali mierneho favorita „na lopate“, ale v poslednom 6. zápase po vymazaní dvojgólového manka v polovici poslednej tretiny veľmi rýchlo inkasovali tretí gól a to ich znervóznilo. Súpera výrazne prestrieľali, keď mali 54 pokusov, ale z nich až 22 letelo vedľa brány. V prvých dvoch dueloch vonku vždy viedli v polovici, ale nakoniec neuspeli. Naposledy prehrávali do 28. minúty a skóre otočili, no na takýto scenár sa spoliehať rozhodne nemôžu. Veľa bude záležať na brankárovi Johanssonovi.

Vo vzájomných zápasoch vyhrala Frölunda vlani 3 zo štyroch duelov, ale v tejto sezóne už iba jediné a práve na ľade súpera. V play-off to je absolútne vyrovnané a víťaz tohto zápasu „berie všetko“. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, alebo počet gólov -5,5.