Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Everton - Newcastle

07.12.2023 20:30
pic

Everton má dobrú fazónu, ale potrebuje začať zbierať viac bodov doma, čo proti Newcastleu nebude jednoduché.

Toffies sa po odpočítaní desiatich bodov dostali do pásma zostupu a na pohode im zrejme nepridala ani domáca prehra 0:3 s United, ktorá len podčiarkla nie práve ideálne výkony Evertonu doma. V posledných piatich ligových dueloch však domáci získali desať bodov (3-1-1) a ak tak budú pokračovať, tak sa z pásma zostupu môžu vymaniť pomerne rýchlo. Naposledy si dali na zadné vrátka pozor, keď vyhrali v Nottinghame tesne 1:0 a podobný výkon vzadu budú potrebovať aj proti Magpies. Doma je to zatiaľ celkom bieda (1-1-5) a práve body z Goodison Parku by mohli Evertonu do budúca dosť pomôcť. Proti Newcaslteu budú chýbať Alli, Onana a na zápas to zrejme ešte nebude ani v prípade Calverta-Lewina a Gomesa.

Prekliata sezóna, čo sa zranení, nemá v prípade Newcastleu konca, keď najnovšie vypadol brankár Pope, čím sa naskytla dobrá šanca pre slovenského reprezentanta Martina Dúbravku. Objavili sa však aj informácie, že by to klub mohol riešiť aj angažovaním De Geu. Magpies aj napriek početnej maródke bojujú ako sa dá, keď z ostatných štyroch ligových duelov vyhrali tri a v posledných dvoch domácich zápasoch zdolali Chelsea (4:1) a následnej aj Manchester United (1:0). Bojujú však na viacerých frontoch a hlavne ich výkony vonku nie sú príliš optimálne (1-2-3), keď v Premier League vyhrali iba na ihrisku Sheffieldu United, ale zato vysoko 8:0. Okrem Popea sú stále mimo hry Murphy, Burn, Wilson, Anderson, Botman, Willock, Barnes, Manquillo, Targett a suspendovaný Tonali. Okrem toho nejaké tie šrámy má aj Gordon, ale jeho štart v Goodison Parku nie je vylúčený.

Everton si po domácej prehre 0:3 s United dá väčší pozor na zadné vrátka a to aj z dôvodu, že Newcastle naposledy vyhral na jeho štadióne 4:1. Tentokrát však hostia prichádzajú značne oslabení a vonku navyše nehrajú dobre. Ja by som tu skúsil stávku na menej ako 2,5 gólu.

Náš BETBUILDER tip:
 - Dvojitá šanca - Everton alebo remíza (zápas)
 - Počet gólov - menej ako 2,5 (zápas)

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.