Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Everton - Luton

30.09.2023 16:00
pic

Everton sa v posledných dvoch zápasoch rozbehol. Prekvapujúca výhra v EFL Cupe na pôde Aston Villy by im mohla dať do ďalších bojov ešte viac sebavedomia.

"Karamelky" sa v tejto sezóne vo Villa Parku predstavili už po druhý krát. V rámci druhého kola to bola dosť veľká blamáž, veď Everton prehral 4:0 a v zápase si ani neškrtol. Tento zápas mal ale diametrálne odlišný scenár. Počas takmer celého dejstva boli hostia nebezpečnejší, celkovo pôsobili podstatne zohranejšie a to ešte viacero veľmi sľubných šancí nepremenili. V ostatných dvoch zápasoch tak dali päť gólov - predtým porazili vonku nebezpečný a solídne hrajúci Brentford (1:3). Dyche a spol. nedisponujú veľkou kvalitou v kádri. Avšak hráči ako Onana či Garner v strede zálohy naberajú viac než dobrú formu. Doma proti Lutonu by v tom mali pokračovať.

Luton ako nováčik nemá veľké očakávania, no aktuálny jeden bod na konte a skóre 3:11 je rozhodne menej ako očakávali. Pre porovnanie, Everton má bodov štyri a skóre 5:10. Luton v poslednom ligovom kole doma remizoval s Wolves (1:1) a to napriek tomu, že vyše jeden polčas hral v početnej výhode a v čase ČK bol stav bezgólový. Vonku ešte nebodovali a v troch zápasoch inkasovali osem gólov. Cez týždeň v pohári nečakane vypadli na pôde treťoligového Exeteru (1:0). Aj s výrazne obmenením kádrom to bolo sklamanie.

Ak bude aj naďalej Everton hrať tak, ako v posledných dvoch dueloch, nemusí sa strachovať o záchranu. Aj keď im dlhodobo zas tak neveríme, do tretice podľa nás solídny výkon predvedú. 

Náš tip: Výsledok zápasu a počet gólov v zápase: Everton/+ 1.5

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.