1.01
1000

Elche - Barcelona

01.04.2023 21:00

Naposledy zvládla suverénna Barcelona šláger proti najväčšiemu súperovi Realu Madrid a po reprezentačnej prestávke sa predstaví na pôde posledného Elche.

Domáci síce uhrali prvýkrát v tomto ročníku v dvoch dueloch za sebou 4 body, ale do tretice už ťahali za kratší koniec. V poslednom kole pred reprezentačnou prestávkou prehrali na trávniku Realu Sociedad (4.) 0:2 a ich 14-bodová strata na záchranu je neriešiteľným problémom. Na svojom štadióne naposledy remizovali s Valladolidom (16.) 1:1, ale predtým dvakrát za sebou divákov nepotešili. Navyše dnes budú chýbať pre karty Cheikhi aj Boye a pre zranenia Roco, Magallan aj Collado.

Líder tabuľky má po poslednom kole už 12-bodový náskok a tak ho nemusí mrzieť nečakané zakopnutie z konca februára v Almerii (19.) 0:1. O štyri dni neskôr vyhral prvé z troch súbojov s Realom Madrid (2.) 1:0, na ktorého pôde uspel v 1. semifinálovom zápase Španielskeho pohára. Odveta je už najbližšiu stredu a hráči môžu byť mysľami aj trochu inde. Ozdobou je parádna defenzíva, ktorá v 26-ich ligových vystúpeniach inkasovala iba 9-krát a teraz bude proti nim suverénne najslabší útok. Okrem zranených Pedriho s Dembelem nebude hrať pre karty Raphinha.

V oboch vlaňajších vzájomných zápasoch sa favorit poriadne natrápil a vyhral vždy len o jediný gól, pritom až trikrát inkasoval. To boli však jediné góly súpera v 12-ich doterajších súbojoch. Stávkujúcim radíme vsadiť na víťazstvo Barcelony s čistým kontom. Skúsiť to môžete aj obľúbenou kombináciu v Betbuilderi.

- Udalosť tímu - Barcelona udrží čisté konto (zápas)