1.01
1000

Edmonton - Los Angeles 7.z.

15.05.2022 04:05

Edmonton si vynútil rozhodujúci zápas série a bude v ňom mať výhodu domáceho ľadu, ktorú bude chcieť využiť.

Hoci sa Oilers po dvoch prehrách ocitli len kúsok od vyradenia, keď svoju príslušnosť v play-off museli hájiť na ľade LA, ale aj vďaka skvelému výkonu prvej formácie to napokon zvládli. McDavid s Kaneom si pripísali po tri kanadské body, pričom prvý menovaný je zatiaľ najproduktívnejším hráčom a druhý má na konte už sedem presných zásahov. Edmonton strelil v tejto sérii o osem gólov viac ako Kings a lepší pomer strelených voči inkasovaných gólom má iba Colorado, ktoré vyradilo Nashville v najkratšom možnom termíne. Okrem toho Oilers majú zatiaľ najlepšiu presilovku v play-off a aj to je jeden z dôvodov, prečo LA hrali v šiestom zápase veľmi disciplinovane.

Kings totiž súperovi dopriali len jednu početnú výhodu, ktorú navyše ubránili a sami dali gól z presilovky, ale ani to im nestačilo. LA dokonca zrovnalo z 0:2 na 2:2 a dostalo súpera po psychický tlak, ale Oilers to zvládli a päť minút pred koncom tretej tretiny strelil víťazný gól Barrie, ktorý si prvý zásah v play-off nechal na najlepšiu možnú chvíľu. Výhru Edmontonu ešte gólom do prázdnej bránky potvrdil Kane. V poslednom zápase série by mal byť Oilers k dispozícii už aj obranca Nurse, ktorý si odpykal jednozápasový trest.

V siedmom zápase sa môže stať čokoľvek a budú rozhodovať maličkosti. LA uspelo v siedmom zápase play-off štyrikrát po sebe, ale aj Edmontonu sa v rozhodujúcom súboji na domácom ľade podarilo vyhrať tri zo štyroch konfrontácii. O niečo väčšie šance na postup do 2.kola dávam Edmontonu, ktorého budú hnať diváci a po výhre v šiestom zápase bude o niečo lepšie nastavený.