Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Dánsko - Francúzsko

26.01.2022 20:30
pic

Pred súbojom dvoch najväčších favoritov ME, to má jeden z nich nahnuté. Olympijský víťaz z Tokia Francúzsko, potrebuje proti úradujúcim svetovým šampiónom bodovať.

Zlatá dánska generácia okolo Mikkela Hansena, ktorá brala zlato z ostatných dvoch MS či OH 2016, by rada zasadla po 10 rokoch aj na európsky trón. Zatiaľ má k tomu skvele našliapnuté a ako jediná kráča turnajom bez prehry či straty bodu a má istotu semifinále. Najviac ju zatiaľ potrápili úradujúci vicemajstri Európy Chorváti (27:25) a výborne hrajúci Island (28:24), ktorý už zaskočil Francúzov. Ostatné štyri duely vyhrali Dáni aspoň 9-gólovým rozdielom. V desiatke najlepších strelcov ME majú okrem M.Hansena (39 gólov) aj Mathiasa Gidsela (35). V bráne disponujú najlepším gólmanom planéty Niklasom Landinom a majú najlepší útok aj obranu na turnaji.

Francúzsko, čo sa týka počtu titulov a medailí z vrcholných podujatí, je najväčšou hádzanárskou veľmocou, ale väčšinu týchto úspechov pozbieralo v rokoch 2006 - 2017. Posledné ME vyhralo pred ôsmimi rokmi, pred dvomi rokmi šokujúco nepostúpilo zo základnej skupiny. Na prebiehajúcom šampionáte pôsobilo dominantne, jeho najnižšia výhra bola o štyri góly, ale hrebienok mu zrazil už spomenutý Island (21:29). Na postup do semifinále potrebuje dnes remízu. V kádri omladených Francúzov stále nájdeme 37-ročného Nikolu Karabatiča a 35-ročného brankára Gérarda. Najlepším strelcom je 25 gólový Aymeric Minne.

V posledných šiestich vzájomných stretnutiach vyhrali 4-krát Dáni, ale Francúzi ich porazili vo finále vlaňajších OH (25:23). Sú azda jediní, kto môže na tomto turnaji skvelých Dánov zdolať, ale nikde nie je napísané, že tí musia s niekým prehrať. Hrajú mimoriadne presvedčivo a svoju skupinu budú chcieť vyhrať aj s postupom vo vrecku. Iba v jednom z 11 vzájomných stretnutí nepadlo aspoň 57 gólov. Zápas 1, Počet gólov Viac ako (56,5)

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky