Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Crystal Palace - Burnley

24.02.2024 16:00
pic

Crystal Palace má aj naďalej smolu na zranenia kľúčových ofenzívnych hráčov a aj preto je už len päť bodov nad zónou zostupu. Devätnáste Burnley je už hlboko v tejto zóne.

Tréningy tímu z južného Londýna pred týmto zápasom už viedol nový manažér Oliver Glasner. Bývalý tréner Frankfurtu, s ktorým vyhral Európsku ligu, nahradil Roya Hodgsona, ktorý sa oficiálne sám vzdal svojej pozície manažéra Crystal Palace. Roy mal aj zdravotné problémy a vzhľadom na neuspokojivé výkony to bolo logické vyústenie. Palace má na konte 25 bodov (skóre 28:44) po 25 zápasoch a je na pätnástom mieste. Na domácej pôde získali "The Eagles" len dvanásť bodov (skóre 15:19), horšie je na tom len trojica nováčikov. Brzdia ich aj veľmi časté zranenia krídelných mladých hráčov - Oliseho a Ezeho. Olise je TOP strelcom tímu napriek tomu, že odohral len jedenásť lig.zápasov tejto sezóny. Aktuálne sú obaja zranení.

V poslednom kole Palace uhralo aspoň remízu na Evertone (1:1), Burnley dostalo výprask od Arsenalu (0:5). Zverenci belgického manažéra majú na konte len trinásť bodov (skóre 25:55), pričom na pôde súperov získali bodov osem (skóre 12:23). V posledných troch ale bodovo úspešní neboli. Síce hrali proti veľmi náročným súperom, zakaždým dostali po tri góly a to im určite na sebavedomý nepridalo. Po veľmi peknej výhre na Fulhame (0:2) odohrali sedem ligových zápasov a získali v nich len dva body. Zo zranených hráčov im určite citeľne chýba šikovný obranca Bayer či ofenzívna dvojička Foster/Koleosho.

Napriek hernej prevahe, Burnley s týmto súperom v novembri doma prehralo (0:2). Hostia hrali v základe bez zranenej dvojice Olise/Eze. Teraz sa musia s ich absenciu vysporiadať znova. Burnley sa však naozaj trápi a domácich, predpokladáme, nakopne aj nový trénerský a manažérsky impulz.

Náš tip: 1