Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Cincinnati Bengals – Las Vegas Raiders

15.01.2022 22:30
pic

Historicky najdlhšiu základnú časť NFL s 18 hracími kolami máme definitívne za sebou a pred nami sú boje o postup do Super Bowlu. Play-off odštartuje súboj dvoch tímov z konferencie AFC. Štadión Paul Brown bude po šiestich rokoch hostiť zápas vyraďovacej časti, v ktorom domáci tím Cincinnati Bengals privíta Las Vegas Raiders.

Bengals majú za sebou solídnu základnú časť. Po vážnom zranení sa do akcie vrátil quarterback Joe Burrow, ktorého si v drafte roku 2020 Cincinnati vybrali ako celkovo prvého v poradí. V aktuálnej sezóne hodil 34 touchdownov, z ktorých až 13 zachytil nováčik a zároveň jeho bývalý spoluhráč z tímu LSU Tigers, Jamarr Chase. Skvelú základnú časť má za sebou aj runningback Joe Mixon, ktorý získal 1 205 behových yardov, čo je 3. najvyššie číslo spomedzi všetkých hráčov na tejto pozícii v lige. K tomu pridal 13 behových touchdownov a potvrdil, že sa jeho quarterback môže oprieť aj o behovú hru. Tieto slová sú samozrejme aj vizitkou zlepšenej práce tzv. „veľkých chlapíkov“ z ofenzívnej línie, ktorí hrajú podstatne lepšie ako v minulej sezóne. Defenzíva Bengals hrá dobre ako celok najmä v zastavovaní behovej hry súpera. Ak už ide súper do vzduchu, prichádza čas defenzívneho enda a predsezónnu posilu Treya Hendricksona, ktorý si v základnej časti pripísal skvelých 14 sackov. Netreba zabudnúť ani na free safetyho Jessieho Batesa, ktorý zabezpečuje celú defenzívu zo zadných radov a dokáže svojím prehľadom v hre a rýchlosťou konštantne zamedzovať dlhým prihrávkam.

Raiders si play-off zápas zahrajú rovnako ako Bengals po prvýkrát od roku 2016. Nadnesene povedané, je to už ich tretí tohtoročný zápas play-off, pretože boli v pozícii, kedy museli zvládnuť oba svoje predchádzajúce súboje, aby si zachovali šancu na postup do vyraďovacej časti. Zverenci Richa Bisacciu najskôr zvládli z pozície pomerne veľkého outsidera zápas na pôde Indianapolisu Colts pomerom 23:20, aby v poslednom kole a vôbec v poslednom zápase základnej časti zdolali svojho divízneho rivala Los Angeles Chargers 35:32 po predĺžení. Quarterback Raiders Derek Carr v tých najdôležitejších momentoch dokáže podržať svoj tím a zahrať akciu, ktorá ich priblíži k výhre. Raiders počas sezóny z rôznych dôvodov prišli o trénera Jona Grudena, útočnú hviezdu Henryho Ruggsa a kapitána tímu Aleca Ingolda. Napriek týmto tvrdým ranám sa vo výbornom svetle ukázala defenzíva vedená Maxxom Crosbym, Denzelom Perrymanom či Caysem Haywardom, ktorá hrá po celú sezónu konzistentný a veľmi fyzický futbal. Carr v útoku efektívne spolupracuje s Hunterom Renfrowom, ktorý si v posledných piatich zápasoch pripísal 5 touchdownov. Forma pred play-off rastie aj runningbackovi Joshovi Jacobsovi, ktorému sa silovými behmi darí vylepšovať Derekovi Carrovi pozíciu pre prípadné pasové akcie. Carr sa v útoku môže oprieť aj o jedného z najlepších tightendov v celej lige Darrena Wallera a tiež šikovného widereceivera Zaya Jonesa.

Papierové predpoklady hovoria o tom, že by súboj mali zvládnuť Bengals. Ja tu ale verím Raiders, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý a zároveň hlavný je, že hostia podľa môjho názoru budú dominovať na defenzívnej línii a Burrow nebude mať dostatok času hľadať prihrávkami svojich spoluhráčov. Zo strategického hľadiska bude práve tento matchup pre víťazstvo Raiders v tomto zápase rozhodujúci. Ďalším faktorom bude aj prípadné horšie počasie, ktoré predpokladám bude vyhovovať tvrdej fyzickej hre Raiders. Bengals sú na papieri talentovanejším mužstvom, no myslím si, že na výraznejší úspech ešte majú čas. V tomto kurze si musím zahrať Las Vegas, pretože verím, že svojím štýlom hry mužstvu Bengals nebudú vyhovovať a myslím si, že sériu výhier, v ktorých sú papierovými outsidermi natiahnu o ďalší zápas. Pre menej odvážnych odporúčam stávku, že Raiders neprehrajú o viac ako 6,5 bodu. Nech sa darí!

Túto analýzu pre vás pripravil Laci Fabo z webu NFL.cz

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky