Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Chorvátsko - Wales

25.03.2023 20:45
pic

Vstupenky na otvárací zápas bronzového tímu posledných MS Chorvátska v kvalifikácii na EURO 2024 sú už dávnejšie vypredané a na Poljude tak na Wales čaká pekelná atmosféra.

Chorvátsko vstupuje do pätnásteho kvalifikačného cyklu a doteraz chýbalo iba na dvoch veľkých podujatiach a to na EURO 2000 a MS 2010. Po veľkých úspechoch na svetových šampionátoch však „Vatreni“ stále čakajú na výraznejší úspech na európskom šampionáte, ale v kvalifikáciách sa im dlhodobo darí. Tréner Dalič predĺžil po bronzovej medaile na poslednom svetovom šampionáte zmluvu až do ďalších MS, ale v reprezentácii už nepokračuje stopér Lovren. Domáci majú vďaka postupu na finálový turnaj Ligy národov istú baráž a tak sa im v skupine môže dýchať o niečo ľahšie. Dalič sa zrejme opäť pokúsi vytiahnuť v tejto kvalifikácii niekoľko mladíkov a jedným z nich by mal byť Musa, ktorý v nominácii dostal prednosť pred Budimirom. Pred súbojom s Walesom má zdravotné problémy Brozovič a mimo hry by mali byť Petkovič a náhradný brankár Ivušič.

Wales začína éru po Garethovi Baleovi a novým kapitánom tímu sa stal Ramsey. Hostia do Splitu prichádzajú aj bez Hennesseyho s Daviesom a z nominácie na tento duel vypadol napokon aj útočník Nottinghamu Brennan Johnson. Hostia po výbuchu v Lige národov a jedinému bodu na MS, potrebujú ukončiť sériu bez víťazstva, ktorá aktuálne trvá osem zápasov (0-2-6) a dúfajú, že sa im opäť podarí prebojovať na EURO. Na kontinentálnom šampionáte sa dvakrát po sebe dostali do osemfinále, ale po poslednej kvalifikácii na MS je na mužstve vidieť herný úpadok, ktorý nebude ľahké zastaviť. Proti Chorvátsku navyše Wales uspel naposledy v roku 2002 a v Splite ho čaká naozaj náročný zápas.

Nečaká nás zrejme najatraktívnejší duel, ale Chorvátsko je doma pomerne jasným kurzovým favoritom a túto úlohu by mohlo potvrdiť. Zápas 1.

Náš BETBUILDER tip:
 - Počet gólov - Menej ako 3,5 (zápas)
 - Dá gól - Marko Livaja dá gól (zápas)


🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky