Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Chorvátsko - Brazília

09.12.2022 16:00
pic

Štvrťfinálová konfrontácia medzi jedným z najväčších favoritov na titul majstra sveta z Brazílie a úradujúcimi vicemajstrami sveta z Chorvátska sľubuje zaujímavé divadlo.

Kurzy hovoria jasnou rečou a o sile Brazílie sa nemusíme baviť, ale najhoršou vecou, čo by azda hlavný favorit na prvenstvo mohol urobiť, je podceniť tím od Jadranu. Chorvátsko totiž od posledných MS prehralo na svetovom šampionáte v riadnom hracom čase jediný duel a to vo finále s Francúzskom. „Vatreni“ od prvej účasti na MS 1998 chýbali na Mundiale iba v roku 2010 a ak doteraz postúpili zo skupiny, tak to vždy dotiahli aspoň do semifinále, pričom po bronze z roku 1998, dokázali o dvadsať rokov neskôr postúpiť až do spomínaného finále, v ktorom nestačili na Francúzov.

Ak sa bavíme o tom, že aký je Chorvátsko súpera, tak o jeho sile svedčí aj fakt, že o posledného kontinentálneho šampionátu, ktorý sa konal v roku 2021 prehralo jediný duel a to v Lige národov s Rakúskom. Na tomto turnaji to síce opticky nevyzerá úplne najlepšie a Chorvátom často chýba hlavne vo finálnej fáze viac odvahy, ale Brazília nemôže počítať s tým, že zverenci trénera Daliča sa uspokoja s najlepšou osmičkou a postup jej dajú zadarmo. „Vatreni“ v osemfinále zvládli náročnú úlohu, keď po polčase prehrávali s húževnatým Japonskom 0:1, ale podobne ako v skupine s Kanadou nespanikárili a skóre dokázali dorovnať, pričom v penaltovej lotérii zarezal Japoncov tromi chytenými pokutovými kopmi brankár Livakovič. Chorváti tak nadviazali na rok 2018, kedy v osemfinále na penalty zdolali Dánsko a vo štvrťfinále rovnakým spôsobom aj Rusko. Do zostavy by sa mohol vrátiť krajný obranca Sosa, ale inak zmeny možno očakávať iba v útočnej formácii, kde Dalič zatiaľ hľadá ideálnu kombináciu.

Väčší tlak bude zrejme na Brazílii, ktorá skôr ako vo štvrťfinále naposledy vypadla v roku 1990. Má však veľký problém s tímami z Európy, keď za posledných tridsať rokov vo vyraďovačke až päťkrát vypadla práve s tímami z Európy. Naposledy bolo nad jej sily v Rusku práve vo štvrťfinále Belgicko.

Aktuálna zostava tejto juhoamerickej krajiny však budí rešpekt a na turnaji si zahrali už všetci hráči zo súpisky, pričom slabšie meno by sme v tomto výbere hľadali len márne. Škvrnou na ich výkonoch je prehra v poslednom zápase skupiny s Kamerunom, kde Brazílčania nastúpili v pozmenenej zostave a prerušili svoju sériu deviatich výhier v rade. Na rozdiel od Chorvátov však svojho osemfinálového súpera z Južnej Kórei vybavila za polčas, v ktorom súperovi nasúkala štyri góly a bolo vybavené. V druhom dejstve tak už len kontrolovali priebeh a nerozladila ich ani kozmetická úprava výsledku na 4:1. Dôležité je, že sa do zostavy sa vrátili Neymar s Danilom, ale definitívne mimo sú Gabriel Jesus s Tellesom. Navyše stále neistá situácia je okolo Alexa Sandra.

Zaujímavosťou je, že Ivan Perišič by prípadným ďalším gólom prekonal počin Davora Šukera, ktorého nástrel šiestich gólov na MS vyrovnal v osemfinále proti Japonsku. V tomto súboji Brozovič prekonal rekord šampionátov v nabehaných kilometroch (16,7 km) a brankár Livakovič sa stal iba tretím brankárom histórie, ktorý chytil v rozstrele tri pokusy súpera. Na druhej strane Neymar je blízko k prekonaniu rekordu Pelého v počte gólov strelených za Brazíliu a práve aj pre tohto velikána, ktorého zdravotný stav je veľmi zlý, chce súčasná garnitúra získať titul.

Chorvátsko by však malo byť tvrdým orieškom a kurz na jeho výhru je tak vysoko, že by sa ho oplatilo skúsiť. Každopádne nech už postúpi ktokoľvek, tak v silách družiny okolo Luku Modriča bude streliť favoritovi aspoň jeden gól.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.


🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky