Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Chorvátsko - Arménsko

21.11.2023 20:45
pic

Chorváti si v sobotu zobrali postupové karty späť do svojich rúk a ak zdolajú Arménsko, tak sa nemusia zaujímať o výsledok súboja Walesu s Tureckom.

„Vatreni“ dlho s prehľadom držali svoje postupové šance veľmi vysoko, ale dve porážky doma s Tureckom (0:1) a vo Walese (1:2) ich dostali mimo postupovú dvojku. Naposledy však podľa očakávania zvládli duel v Lotyšsku (2:0) a keďže Wales iba remizoval s Arménskom (1:1), tak sa vrátili na pozíciu zaručujúcu priamy postup na EURO. Na konte majú aktuálne o dva body viac ako Wales a nakoľko majú horšie vzájomné zápasy práve s ním, tak po posledných zápasoch v skupine musia mať na konte viac bodov. Výhra im tak zaručí postup bez ohľadu na výsledok duelu Walesu s Tureckom. Tréner Dalič nemá ani na tento súboj k dispozícii Perišiča, Petkoviča a Vlašiča. Do Rigy necestoval ani Juranovič, ale ten by za istých okolností mohol byť v Záhrebe proti Arménsku k dispozícii.

Arménsko zo začiatku trápilo favoritov a po štyroch dueloch bolo v hre o postup. Hostia však napokon neudržali krok s konkurenciou a z hry napokon vypadli. Po remíze v Turecku 1:1 totiž podľahli doma Chorvátsku 0:1 a v októbri nečakane prehrali 0:2 v Lotyšsku. V sobotu síce uhrali remízu 1:1 vo Walese, ale tou skôr ako sebe pomohli práve Chorvátsku. Arménsko tak nevyhralo štyri kvalifikačné zápasy v rade a na Maksimire bez svojho vykartovaného kapitána Harojana budú hrať už len o česť.

Chorvátsko nebude chcieť nechať nič na náhodu a pôjde po troch bodoch. Hostia však favoritov vo vzájomných dueloch dosť trápili a teraz navyše hrajú bez tlaku. Aj preto neočakávam nejaký debakel a skúsil by som handicap +2,5 gólu v prospech hostí. 

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.