1.01
1000

Cagliari - Bari

08.06.2023 20:30

V 1. finálovom súboji baráže o účasť v Serie A cestuje najvyššie nasadené Bari opäť najskôr na trávnik súpera a v Cagliari ho čaká veľmi náročný súboj.

Domáci sa po vlaňajšom vypadnutí z elitnej spoločnosti dlho nevedeli vyrovnať s úlohou jedného z favoritov na postup. Od začiatku februára však prehrali zo 16-ich duelov jediný na trávniku Parmy (1:2). Bolo z toho konečné 5. miesto a v predkole baráže si museli poradiť s Veneziou (2:1). V semifinále začali s Parmou (3:2d, 0:0v) veľmi zle a po necelej polhodine prehrávali 0:2. Skóre však v úplnom závere otočili, v odvete uhrali postupovú bezgólovú remízu a úplne zaslúžene postúpili. Trénerovi Ranierimu bude chýbať vykartovaný Dossena.

Hostia sa tiež začali zlepšovať až od februára a zo 16-ich súbojov nebodovali iba pri dvoch prehrách. Tá druhá prišla až v poslednom kole s Genoou (3:4), keď im už o nič nešlo. Z 3. miesta sú najvyššie nasadení v baráži, no hneď v semifinále sa poriadne natrápili a postup im zariadilo lepšie umiestnenie po základnej časti. So Südtirolom (0:1v, 1:0d) totiž prehrali úvodný duel na jeho trávniku gólom v nadstavenom čase a v odvete to s nimi tiež nevyzeralo dobre. Na konci 1. polčasu bol vylúčený Ricci a aj napriek oslabeniu dokázali streliť postupový gól. Ricci si tentoraz nezahrá a ani duo zranených Galano s Pucinom.

V tohtoročných vzájomných zápasoch malo navrch Bari, ktoré po výhre 1:0 vonku uhralo doma so šťastím remízu 1:1. Teraz však ide oveľa a úvod by mal byť opatrný. Stávkujúcim radíme vsadiť na remízu po 1. polčase, prípadne si nájdite kombináciu v obľúbenom Betbuilderi.