Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Burgos – Las Palmas

06.02.2023 21:00
pic

Posledný zápas 26. kola španielskej 2. ligy sa bude hrať v Burgose. Ten privíta na vlastnom trávniku lídra tabuľky Las Palmas a pokúsi sa oživiť aspoň barážové nádeje.

Domáci boli na začiatku decembra na čele druholigového pelotónu, ale tieto skvelé časy sa rýchlo rozplynuli. V ôsmich súťažných vystúpeniach neprehrali iba trikrát a 5 získaných bodov ich vyradili aj z TOP 6. Ospravedlnením nie je ani kvalita súperov, veď všetky štyri ligové prehry utŕžili s tímami na 2. až 5. priečke a z toho trikrát vonku vždy po výsledku 0:1. Práve vonku boli dlho najúspešnejší a na vlastnom trávniku si naposledy pripísali víťazstvo s Andorrou (15.) 2:1 po štyroch neúspešných zápasoch. Vyhrať potrebujú aj tentoraz, aj keď to bude bez vykartovaného piliera obrany Sierru.

Hostia sa trochu nečakane udržali na špici tabuľky pred týmto zápasom, keď ich najväčší konkurent Eibar nevyhral druhýkrát za sebou a dokonca prehral s Alavésom (4.) 0:2. Štvrtý Alavés na nich stráca iba 2 body a v takto nabitej konkurencii sa zakopnutia neodpúšťajú. Pred Vianocami nečakane vypadli zo Španielskeho pohára s treťoligovou La Nurciou (0:0p) a rok 2023 zahájili ďalším sklamaním pri domácej remíze so zachraňujúcim sa Santanderom (18.) 1:1. V ďalších troch kolách však nestratili ani bod a prispeli k tomu najmä dve víťazstvá na vlastnom trávniku. Úspech pridali aj s poslednou Ibizou (22.) 2:1 vonku, kde sú jasne najúspešnejší a doteraz prehrali jediný duel s Huescou (11.) 0:1.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli prvýkrát vlani a Burgos po domácej bezgólovej remíze vyhral vonku nečakane 2:0. na začiatku novembra si to v Las Palmas zopakoval a tak v troch dueloch ešte neinkasoval. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojtip 10, prípadne si vyskúšajte zostaviť kombináciu v Betbuilderi.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky