Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Brighton - AEK Atény

21.09.2023 21:00
pic

AEK Atény sú po návrate do skupiny Európskej ligy v lukratívnej spoločnosti a hneď na úvod pricestoval grécky majster na pôdu rozbehnutého Brightonu, ktorý v pohárovej Európe debutuje.

Ročné pôsobenie trénera De Zerbiho na lavičke Brightonu možno hodnotiť len kladne, veď klub to pod jeho vedením v Premier League dotiahol na 6. miesto a premiérovo sa prebojoval do pohárovej Európy. Nový ročník odštartovali „čajky“ veľkolepo a vyhrali štyri z piatich ligových zápasov, pričom sa nepárali ani s tímami, ktoré v minulej sezóne skončili v prvej štvorke, keď Newcastle a naposledy aj Manchester United zdolali zhodne 3:1. Seagulls navyše predvádzajú oku lahodiaci ofenzívny futbal a nič príjemne na Amex Stadium nečaká ani gréckeho majstra. Domácim by mali chýbať Moder s Ensicom a v deň zápasu sa rozhodne o Marchovi s Estupinanom.

AEK sa po troch rokoch vracia do skupiny Európskej ligy, ale pre hostí je to možno aj trošku sklamanie, nakoľko prioritou bol postup do Ligy majstrov. Po vyradení Dinama Zagreb však grécky majster v play-off o skupinu Ligy majstrov nestačil na Antverpy, keď tesne o gól prehral oba súboje. Celkovo sa výhry AEK v tejto sezóne nerodia ľahko, keď hostia zvíťazili iba vo dvoch so siedmich súťažných zápasov. Cez víkend AEK neudržali vedenie 1:0 s Olympiakosom a museli sa uspokojiť s jedným bodom za remízu 1:1. Tréner hostí by na tento náročný duel nemal mať k dispozícii Gacinoviča, Fernandesa a Pizarra, navyše ostatný duel s Olympiakosom nedohral chorvátsky obranca Vida.

Brighton by mal mať aj napriek debutu v pohárovej Európe herne jasne navrch a súboj s gréckym majstrom zvládnuť za tri body.  

Náš BETBUILDER tip:
 - Víťazný rozdiel - Brighton vyhrá o 2+ (zápas)
 - Počet gólov - viac ako 2,5 (zápas)
 - Tímové štatistiky - Brighton viac ako 17,5 strely celkom (zápas)