1.01
1000

Brentford - Brighton

03.04.2024 20:30

Brentford napriek dobrému výkonu proti United natiahol sériu bez víťazstva, ktorú bude chcieť ukončiť proti vonku nepresvedčivému Brightonu.

Bees nevyhrali už sedem duelov v rade (0-2-5) a to aj napriek tomu, že prevažná väčšina týchto zápasov bola tesná. Doma Brentford neuspel štyrikrát v rade (0-2-2), ale v posledných dvoch dueloch bodoval a hlavne v ostatnom kole proti „červeným diablom“ si zaslúžil vyhrať. Celkovo mal prevahu a vyslal viac ako tridsať streleckých pokusov, no v konečnom dôsledku bol rád za bod, keď v 96. minúte poslal United nečakane do vedenia Mount, no bod zachránil v 99. minúte Ajer. Dobrou správou bol návrat Mbeuma a po kartovom treste už bude k dispozícii aj Reguilon. Mimo hry však zostávajú Dasilva, Henry, Hickey, Mee, Norgaard, Pinnock a Schade.

Brighton sa po vypadnutí v osemfinále FA Cupu, aj Európskej ligy sústredí už len na ligu, pričom jeho cieľom je zrejme prvá osmička. Seagulls sa však v poslednej dobe len veľmi ťažko prepracovávajú k víťazstvám a vonku je to aktuálne poriadna bieda. „Čajky“ totiž na ihriskách súperov prehrali vo všetkých súťažiach štyrikrát v rade, z ostatných siedmich duelov šesť a inak ofenzívne ladené mužstvo má pri absenciách Joaa Pedra s Mitomom obrovské problémy v koncovke. Hostia už deväťkrát po sebe strelili maximálne jeden gól a to sa potom vyhráva len veľmi ťažko. V ostatnom kole prehral Brighton na Anfielde 1:2, hoci rýchlo viedol a problémy by mohol mať aj v Brentforde. Chýbať mu budú Joao Pedro, Mitoma, March, Hinshelwood, Gilmour a Enciso.

Brighton je v posledných sezónach vo vzájomných konfrontáciách mierne úspešnejším tímom, ale ak Brentford nadviaže na svoj výkon proti United a naopak hostia vonku opäť predvedú svoj štandard z posledných týždňov, tak nejaký ten bodík by mohol zostať doma.

- Dvojitá šanca - Brentford alebo remíza (zápas)