Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Breda - SBV Excelsior

28.05.2024 20:00
pic

Prinesie finále baráže Eredivisie návrat Bredy do najvyššej súťaže, alebo si prvoligovú príslušnosť udrží Excelsior?

Breda vypadla z Eredivisie v sezóne 2018/2019 a toto je jej už piaty pokus prekonať nástrahy baráže. V závere sezóny Eerste Divisie síce domáci svojich divákov naťahovali, keď z posledných štyroch zápasov vyhrali iba jeden (1-3-0) a o ich postupe do baráže rozhodlo iba lepšie skóre, no možno o to menší tlak hráči NAC pociťujú. Najprv totiž vo štvrťfinále vyradili s celkovým skóre 8:1 Rodu Kerkrade a aj napriek domácej remíze 1:1 v prvom semifinále s Emmenom, prešli aj cez tohto súpera, na ihrisku ktorého vyhrali v odvete 3:0. Teraz však prichádza konfrontácia so súperom, ktorý v sezóne nastupoval proti oveľa zdatnejším súperom.

Excelsior mal v druhom ročníku od postupu do Eredivisie podstatne väčšie problémy, keď sa dostavil syndróm druhej sezóny, začo môže hlavne kríza, ktorá odštartovala počas novembra a trvala až do apríla a tím z Rotterdamu v nej nenašiel cestu k víťazstvu v jedenástich po sebe idúcich dueloch. Aj napriek tomu hostia do posledného kola bojovali o záchranu, ale napokon ich potopila prehra s Feyenoordom a horšie skóre. Inak vonku pomerne jaloví hostia si v semifinále baráže výhrou 2:1 na ihrisku Den Haagu vytvorili dobrú pozíciu do odvety a doma ADO v odvete rozobrali vysoko 7:1. Vo finále baráže sú tak miernym favoritom, čo však musia potvrdiť aj na ihrisku.

Domáci by na prvý duel nemali mať k dispozícii Veta s Leemansom, zatiaľ čo hostia zrejme nemôžu počítať s triom Hartjes, Pierie a Seymor. Cez BetBuilder by som skúsil stávku nato, že hostia neprehrajú a strelecky sa presadia obe mužstvá.

Náš BETBUILDER tip:
 - Dvojitá šanca - Excelsior alebo remíza (zápas)
 - Každý z tímov dá gól - áno (zápas)