1.01
1000

Brazília – Švajčiarsko

28.11.2022 17:00

Jeden z hlavných kandidátov na titul Brazília vstúpila do turnaja víťazne, ale to sa podarilo aj Švajčiarom, ktorí by si radi zopakovali remízu spred štyroch rokov.

„Kanárici“ predĺžili svoju šnúru bez prehry aj v úvodnom vystúpení na MS 20222 v Katare, keď si poradili so Srbskom (2:0). Po „zoznamovacom“ prvom polčase prevzali taktovku do svojich rúk a na trávniku dominovali. Na strely vyhrali 24:4 a na strely na bránu vyhrali dokonca 10:0. Obidva góly strelil Richarlison a najmä jeho druhý sa zaradí medzi najkrajšie na šampionáte. Nepríjemnosťou je však zranenie Neymara, ktorý si minimálne v dvoch skupinových dueloch nezahrá a tréner Tite dúfa v jeho návrat na vyraďovaciu časť.

Helvéti sú na piatom záverečnom svetovom šampionáte za sebou a iba raz sa im nepodarilo prebojovať zo základnej skupiny. V ďalšom priebehu však nikdy nepostúpili do štvrťfinále a to by už chceli konečne prelomiť. Najskôr musia uspieť v skupine a v prvom vystúpení pre to urobili prvý krok víťazstvom nad Kamerunom (1:0). Nebol to žiadny oslnivý výkon, ale dôležité sú tri body a tak v druhom zápase sa môžu ukázať čo v nich naozaj je. Tréner Murat Yakin žiaril sebavedomím a vyhlasoval, že má najlepší výber v histórii. Jeho zverenci to môžu ukázať.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli naposledy pred štyrmi rokmi a na MS v Rusku sa zrodila v úvodnom vystúpení remíza 1:1. Päť rokov predtým dokonca Švajčiari vyhrali prípravný súboj 1:0, ale Brazília predviedli veľkú silu. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1.gól, že padne až po 28. minúte.