1.01
1000

Bournemouth - Fulham

01.04.2023 16:00

Bournemouth patrí medzi veľkú skupinu deviatich tímov, ktoré bojujú o záchranu. Doma proti v poslednej dobe nie tak presvedčivému Fulhamu sú ich šance veľmi solídne.

Bournemouth sa cez zimnú prestávku solídne posilnil. Do tímu prišiel ukrajinský obranca Zabarnyj, útočník Semenyo, mladík Ouattara a niekoľko ďalších hráčov v rámci hosťovania. "Čerešne" tak majú čo do šírky veľmi solídny káder. V poslednom kole im to síce vôbec nevyšlo, keď prehrali rozdielom triedy na pôde Aston Villy (3:0), no doma porazili najtesnejším výsledkom Liverpool (1:0) a nedávno aj vonku Wolverhampton (0:1). V 27 zápasoch získali 24 bodov (skóre 25:54) a sú predposlední. Všetko je však otvorené, na nezostupové miesto strácajú jediný bod. Na domácej pôde získali v trinástich dueloch 16 bodov.

Na druhej strane máme Fulham, ktorého nejaký čas nebude môcť kvalitou obohacovať útočník Mitrovič, ktorý za strčenie do rozhodcu dostal trest a do tohto zápasu na 100% nezasiahne. Fulham prežíva celkovo výbornú sezónu, veď na konte má 39 bodov (skóre 38:37), čo im zatiaľ stačí na deviate miesto. V posledných troch zápasoch ale získali len bod, inkasovali sedem gólov. Áno, hrali aj proti Arsenalu, no tri góly dostali aj pri zaslúženej prehre na pôde Brentfordu (3:2). Doma získali v trinástich dueloch 17 bodov.

V októbri sa na Fulhame zrodila remíza (2:2), tri góly padli už do polčasu. Aspoň po góle dali tieto tímy v posledných troch vz.zápasoch. Bournemouth vyzerá z herného hľadiska solídne, v poslednom zápase ale zlyhali.