Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Benfica - Santa Clara

27.05.2023 19:00
pic

Benfica nevyužila prvý mečbal a o zisku titulu sa tak v Portugalsku rozhodne až v poslednom kole, v ktorom aktuálny líder tabuľky privíta poslednú a už vypadávajúcu Santa Claru.

Benfica sa v druhej polovici sezóny trošku zasekla a po sérii horších výsledkov vpustila svojich súperov do boja o titul, o ktorom mohla rozhodnúť v ostatnom kole na ihrisku Sportingu, ale po štyroch výhrach v rade, tentokrát len remizovala 2:2 a to s týmto súperom už druhýkrát v sezóne. Mestský rival tak odmietol oslavy titulu na jeho štadióne a to ešte neudržal vedenie 2:0, o ktoré prišiel v samom závere. Benfica tak môže rozhodnúť v poslednom kole a všetko má vo svojich rukách, pričom na spečatenie titulu je zrejme bude stačiť aj remíze, nakoľko pri vyrovnaných vzájomných zápasoch má aktuálne výrazne lepšie skóre ako druhé FC Portom. Práve „portskí draci“ sú jediným tímom, ktorý v tejto sezóne Ligy Portugal na Estádio da Luz vyhral. Okrem toho tu bodoval už len Sporting a domáca bilancia Benficy v tejto ligovej sezóne je (14-1-1). Nič tak nenasvedčuje tomu, žeby tu posledný tím tabuľky, ktorý je navyše vonku doslova tragický, mohol obrať lídra tabuľky o titul.

Santa Calara síce vyhrala dva z ostatných troch zápasov, ale keďže v ostatnom kole vyhralo aj Maritimo, tak osud hostí bol spečatený. Vonku prehrala Santa Clara ostatných osem ligových duelov a celkovo nazbierala na ihriskách súperov bilanciu (1-2-13) a zaznamenala len desať presných zásahov. S Benficou navyše prehrala štyrikrát v rade a v tejto sezóne doma rozdielom triedy 0:3, pričom na bránku súpera vyslala jediný strelecký pokus.

Benfica po trojročných suchotách môže získať rekordný titul s poradovým číslom 38, pričom jej súper sa s najvyššou súťažou lúči po piatich rokoch. As Aguias sa v tejto konfrontácii musia zaobísť bez Draxlera a v ostatom kole sa zranil aj Guedes. Hosťom budú chýbať Quintilla s Rochom a zrejme aj kvalita nato, súpera obrať o body. Benfica nenechá nič na náhodu a v tomto súboji nedá hosťom šancu a zisk titulu okorení víťazstvom.

Náš BETBUILDER tip:
 - Víťazný rozdiel - Benfica vyhrá o 2+ gólov (zápas)
 - Rohové kopy tímu - Benfica viac ako 7,5 (zápas)