Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Basel - Slovan

06.10.2022 21:00
pic

Slovan sa vracia na miesto, kde v roku 1969 porazil vo finále PVP Barcelonu a tentokrát má v pláne v rámci Konferenčnej ligy obrať o nejaký ten bodík domáci Basel.

Švajčiari sú doma jasným favoritom a po tom čo ovládli skupinu Konferenčnej ligy v minulej sezóne, sú jasným favoritom na postup z prvého miesta aj tentokrát. Po domácej výhre 3:1 nad Pjunikom a 1:0 na ihrisku Žalgirisu majú totiž na svojom konte plný počet bodov. Doma v rámci skupín Konferenčnej ligy zatiaľ domáci vyhrali všetky štyri zápasy a rovnaký plán je aj so Slovanom. V lige to už taká hitparáda v podaní Baselu nie je, keď ten je aktuálne až na šiestom mieste, s osembodovou stratou na vedúci YB Bern. V posledných týždňoch sa však domáci chytili a na Slovan čaká naozaj náročná skúška. Tréner domácich však zrejme nebude môcť počítať s Calafiorim, Lopezom, Marchandom, Essiamom, Kadem ani Tushim.

Slovan s papierovo slabšími súpermi získal jediný bod, keď doma hral bez gólov so Žalgirisom a následne po tragickom výkone prehral 0:2 na ihrisku Pjuniku. Po tomto súboji sa v štruktúrach klubu spustila lavína odvolávaní a špekuluje sa aj o zmene majiteľa. Slovan však potrebuje zabojovať v prvom rade na ihrisku a v dvojzápase pripraviť favorita o nejaké body. Dobrou správou je, že kartový trest sa skončil Kankavovi a už aj Vladimír Weiss ml. sa po zranení dostal viac do hry. V generálke na tento súboj vyhral Slovan doma 3:1 s Podbrezovou, ktorej tak pripravil prvú ligovú prehru v sezóne. V tomto súboji sa však nepríjemne zranil Abena, ktorého prípadná absencia by bola pre hostí veľmi nepríjemná.

Slovan bude chcieť potvrdiť, že proti favoritom sa mu hrá lepšie a súpera minimálne potrápiť. Basel doma v tejto sezóne udržal iba dve čisté kontá a je možné, že aj slovenský majster sa na štadióne Sv.Jakuba dokáže strelecky presadiť. Oba tímy dajú gól - áno.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky