Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

AZ Alkmaar - HSK Zrinjski Mostar

30.11.2023 18:45
pic

Po fenomenálnej bitke na úvod skupiny sa tentokrát Alkmaar so Zrinjski stretávajú v nepríjemnej situácii a ich šance na postup sú už len v teoretickej rovine, aj keď v prípade AZ to nemusí byť zase úplná utópia.

V prípade Alkmaaru je situácia úplne jasná, keď zvyšné dva zápasy potrebuje vyhrať a zároveň sa musí spoliehať aj pomoc Aston Villy, ktorá musí v druhom súboji zdolať Legiu a na záver skupiny musí AZ uspieť vo Varšave. Práve Legiu dokázal ako jedinú v skupine zdolať, pričom do zlej pozície ho dostali hlavne ostatné dve porážky s Aston Villou. Netreba však zabúdať ani na totálny výbuch hneď na úvod v Mostare, kde neudržal polčasové vedenie 3:0 a prehral 3:4. Pomôcť by mu mohlo ukončenie štvorzápasovej série bez víťazstva, keď cez víkend zdolal v Eredivisie Volandam s prehľadom 3:0. Doma AZ v tejto sezóne prehral iba s Aston Villou (1:4) a ďalšie prekvapenie na svoj úkor so Zrinjski si tentokrát jednoducho dovoliť nemôže. Chýbať zrejme budú de Wit a Westerveld.

Výhra Zrinjski v premiérovom zápase v skupinovej fáze niektorého z európskych pohárov sa zrejme nezmazateľne zapíše do histórie tohto klubu, ale po nej nasledovali tri porážky a šance hostí na postup sú ešte menšie ako v prípade domáceho tímu. Hostia si však žiadna hanbu nespravili a potrápili zatiaľ každého súpera. Problémy však majú vonku, kde v skupine nebodovali a dokonca nestrelili ani gól a celkovo sa v piatich dueloch na ihriskách súperov v rámci tejto sezóny pohárovej Európy nedokázali prepracovať k víťazstvu a neprehrali iba v 2. predkole Ligy majstrov na Tehelnom poli so Slovanom (2:2), čo im však v konečnom dôsledku nebolo nič platné. Na súboj v Holandsku sa síce Zrinjski naladil ligovou výhrou 5:1 nad Gabelou, ale na AFAS Stadion sa hosťom veľké šance na úspech nedávajú. Chýbať budú Barišič a Tičinovič.

Zrinjski síce odolával v oboch zápasoch vonku, ale napokon na body nedosiahol a nemalo by sa mu to podariť ani tentokrát. Alkmaar doma vyhrá a mohlo by to byť o viac ako jeden gól. Handicap -1,5g 1.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.