Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Aston Villa - Brighton

28.05.2023 17:30
pic

Brighton si po prvýkrát v histórii zahrá v pohárovej Európe a po nej túži po trinástich rokoch aj Aston Villa, ktorej však definitívu dá až výhra práve nad Seagulls.

V ostatnom kole prišli Villans v samom závere o výhru na Anfielde a tak sa len smutne prizerali výhre Brightonu nad Southamptonom a po jeho remíze v dohrávke so City definitívne prišli o šancu zahrať si v Európskej lige. V poslednom kole sa však domáci pokúsia udržať siedme miesto, ktoré zaručuje miestenku do Konferenčnej ligy, pričom istotu im dá iba výhra. Tá by nemusela byť vôbec nereálna, veď Villans doma vyhrali šesť ligových zápasov v rade a po piatich čistých kontách inkasovali až naposledy s Tottenhamom (2:1) a aj to nie z hry. Po prvýkrát od roku 1993 tak majú šancu vyhrať sedem domácich duelov v Premier League v rade. Brightonu už navyše o nič nejde, nakoľko šieste miesto je už s istotou jeho konečným umiestnením.

Brighton už prakticky po minulom víkende mohol oslavovať, nakoľko mal výrazne lepšie skóre ako jeho prenasledovatelia, ale remíza v dohrávke so City mu dala definitívnu istotu šiesteho miesta a premiérovej miestenky do pohárovej Európy. Skvelá sezóna pre Seagulls, pod ktorú sa po odchode Grahama Pottera podpísal hlavne nový tréner De Zerbi, ktorý naučil „čajky“ poriadne lietať aj smerom dopredu. Vonku je Brighton jedným z najlepších tímov, ale od začiatku apríla strieda na ihriskách súperov výhry s prehrami. Vo všetkých šiestich prípadoch však skóroval a tentokrát navyše môže hrať už úplne uvoľnene.

Aston Villa nastúpi na posledný zápase sezóny bez Coutinha, Morena a Steera, zatiaľ čo hostia nemajú k dispozícii Lallanu, Lampteyho, Marcha, Sarmienta a brankára Sancheza. Navyše je viac ako pravdepodobné, že priestor dostane aj viac hráčov z lavičky.

Aston Villa vyhrala posledné tri zápasy a víťaznú sériu s Brightonom by mohla potiahnuť, čo by jej zabezpečilo pohárovú Európu. Vidím to na jednotku s gólmi na oboch stranách. Zápas 1.

Náš BETBUILDER tip:
 - Dvojitá šanca - Aston Villa alebo remíza (zápas)
 - Počet gólov - viac ako 2,5 (zápas)
 - Oba tímy dajú gól - áno (zápas)

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.