Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Arsenal - Tottenham

01.10.2022 13:30
pic

Po reprezentačnej prestávke nám víkendové kolo otvorí veľký šláger medzi dvoma severo-londýnskymi klubmi.

Bitka o severný Londýn číslo 192. Arsenal má o niečo viac víťazstiev (79 vs. 61) a v novodobej histórii bol jasne dominantnou silou v severnej časti hlavného mesta. Arsenal skončil v PL pred Tottenhamom 21-krát po sebe, naposledy však ešte v sezóne 15/16. V minulej sezóne sme ale videli, že kvalitatívny rozdiel medzi týmito dvoma je minimálny. Na štvrtom mieste napokon skončil Tottenham, ktorý získal 71 bodov a teda o dva viac ako piaty Arsenal.

V tejto sezóne, zdá sa, urobili oba celky krok dopredu. V lete sa obaja veľmi solídne a vhodne posilnili. Arsenal významne pozdvihli výkony Jesusa, Zinchenka či Salibu. Áno, tretí menovaný nie je novou posilou, no doteraz bol na hosťovaniach vo Francúzsku a zatiaľ predvádza fantastické defenzívne výkony aj v červenom drese. Tottenham získal Bissoumu, Spenca, na trvalý prestup Romera či Richarlisona. Ten sa začína pomaly, ale isto, presadzovať. Dva góly dal do siete Marseille v rámci LM, predtým asistoval proti Fulhamu. Cez repre pauzu dal tri góly za Brazíliu. 

Tottenham je aktuálne tretí, pričom získal 17 bodov (skóre 18:7) a zatiaľ neprehral. V poslednom zápase zahviezdil z lavičky (dovtedy) ofenzívne trápiaci sa Son. Juhokórejčan dal hattrick a góly to boli výstavné. Arsenal je na čele, má 18 bodov (skóre 17:7) a zatiaľ stratil len na pôde United (3:1). Mužstvo hrá pekný, veľmi kvalitný futbal. Medzi najlepších zatiaľ patrí aj znovuzrodený Granit Xhaka.

V tomto derby hrá veľmi významnú rolu domáca pôda. Tottenham na Emirates v rámci PL vyhral naposledy v roku 2010. Posledných päť zápasov na Arsenale : 4V, 1R (skóre 13:6) v prospech domácich. Aj vzhľadom na to, že herne sú na tom zatiaľ lepšie, stávkujúcim odporúčame staviť na "Zápas/počet gólov: Arsenal/+1.5". Aj tu si môžete rozšíriť svoj tip v rámci BetBuildera.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.