1.01
1000

Anglicko - Ukrajina

26.03.2023 18:00

Futbalisti Anglicka zvládli šláger prvého hracieho dňa novej kvalifikácie na EURO 2024 a po víťazstve v Taliansku budú chcieť uspieť aj v Londýne s Ukrajinou.

Angličania zažili v minulom roku futbalovú katastrofu, keď uhrali v šiestich vystúpeniach Logy národov iba 3 body a vypadli z najkvalitnejšej divízie, Úplne iné to už bolo na MS, kde suverénne prešli základnou skupinou, v osemfinále deklasovali Senegal (3:0), ale vo štvrťfinále nestačili na neskorších vicemajstrov z Francúzska (1:2). Vo štvrtok im parádne vyšiel vstup do kvalifikácie o EURO 2024 a v Taliansku (2:1) bodovali naplno najmä zásluhou parádneho 1. polčasu. V závere bol zbytočne vylúčený Shaw a nahradí ho Chillwell. Menšie zdravotné problémy má Bellingham.

Hostia vlani v júni prerušili svoju sériu bez prehry a v najdôležitejšom súboji o postup na MS 2022 prehrali vo Walese (0:1). Chuť si chceli napraviť aspoň v Lige národov, kde sa plánovali vrátiť späť do elitnej skupiny, ale skončili až druhý za ďalším ostrovným tímom Škótskom. Po polročnej prestávke bez súťažného zápasu ich čaká súper z kategórie najsilnejších. Viacero hráčov je pritom zranených ako Zabarnyj, Zubkov, ale hrať by mohol Zinčenko.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli pred necelými dvomi rokmi na EURO 2021 a Anglicko vyhralo jednoznačne 4:0. Pred 11-mi rokmi sa však obidva kvalifikačné súboje skončili remízami. Stávkujúcim radíme vsadiť, že bude penalta. Skúsiť môžete aj kombináciu v Betbuilderi.