1.01
1000

Alcaraz Garfia C. - Tsitsipas S.

06.06.2023 20:15

Nasadená jednotka na Roland Garros Carlos Alcaraz (1.), kráča turnajom pevným krokom, pričom vo štvrťfinále mu žreb privial do cesty finalistu z roku 2021 Stefanosa Tsitsipasa (5.).

Grék bude bezpochyby jeho najnáročnejším súperom doteraz, ale Španiel s ním má bilanciu 4:0, pričom nedávno ho zdolal vo finále turnaja v Barcelone a to vo dvoch setoch. Alcaraz na Roland Garros vyrovnal postupom do štvrťfinále svoje vlaňajšie maximum a určite nechce zostať len pri ňom. Doteraz stratil jediný set a to v 2. kole s Danielom (112.), ale v tých zvyšných jasne dominoval a nezastavil ho ani v dobre forme hrajúci Musetti (18.), ktorý v prvých troch kolách nestratil ani set. Mladý Španiel po triumfe na US Open a vynechaní Australian Open, ťahá na grandslamoch sériu desiatich výhier v rade. Na antuke má v tejto sezóne bilanciu 24-2 a vyhral na nej tri turnaje.

Tsitsipas naopak na turnajové víťazstvo čaká takmer rok, ale na antuke je jeho forma stabilná a má na nej v tomto roku bilanciu 17-4. Nepretavil ju však na celkový triumf, hoci bol vo finále v Barcelone a v semifinále v Ríme. V úvode roka si finále zahral aj na Australien Open a o titul bojoval už aj na Roland Garros a to v roku 2021, kedy ho vo finále zdolala vtedajšia svetová jednotka Novak Djokovič. V tomto roku stratil set hneď v 1. kole s Veselým (455.), ale ďalší traja súperi mu už problémy nenarobili a museli skloniť hlavy po prehrách v troch setoch. Tsitsipas môže na Roland Garros postúpiť už do svojho tretieho semifinále, ale súpera má za kategórie najťažších.

Alcaraz vedie vo vzájomných súbojoch 4:0, pričom na antuke uspel dvakrát a aj keď toto môže byť zatiaľ jeho najnáročnejší súboj na tohtoročnom French Open, tak ani Tsitsipas by ho zastaviť nemal. Grék by však mohol udržať handicap +6,5 gamu vo svoj prospech.