1.01
1000

Alavés - Eibar

08.06.2023 21:00

V druhom semifinále baráže španielskej 2. ligy sa prvý zápas v Eibare skončil remízou 1:1 a Alavés je pred odvetou na vlastnom štadióne v miernej výhode.

Domáci striedali lepšie chvíle so slabšími a jediné víťazstvo v posledných piatich vystúpeniach ich pripravilo o priamy postup. Ten im ušiel o jediný bod a tak musia podstúpiť boje v ťažkej baráži. V semifinále narazili na Eibar (1:1), na ktorého trávniku uhrali veľmi cennú remízu, no aj relatívne šťastnú. Za celý zápas sa dostali iba k trom strelám a ich jediná do priestoru brány znamenala gól už 9. minúte. V závere hrali 20 minút presilovku, no najlepším ich hráčom bol brankár Sivera. V odvete majú k dispozícii svoje prostredie a na ňom prehrali jediný zápas ešte v decembri s Levante (3.) 0:2. Jediným zraneným je Maras.

Hostia boli v tejto sezóne asi najdlhšie na čele tabuľky, ale od konca marca to ide s nimi dole vodou. Z deviatich vystúpení sa netešili ani z jediného víťazstva a body si pripísali iba za 6 remíz. V poslednom kole síce prerušili túto nepríjemnú sériu víťazstvom na trávniku Huescy (15.) 1:0, ale o to viac ich musel mrzieť jeden chýbajúci bod na priamy postup. Už vlani však „vyviedli“ niečo podobné a v poslednom kole sa pripravili o priamy postup, aby následne vypadli v semifinále baráže. Do nej vstúpili spomínanou domácou remízou a zatiaľ to vyzerá na podobný osud ako vlani. Zranení sú I. García aj Lasure a hrať nemôže v 1. zápase vylúčený Arbilla.

Vo vzájomných zápasoch prehral Eibar na trávniku súpera trikrát za sebou, v tomto ročníku 0:2 a gól nedal ani doma pri bezgólovej remíze. V sobotu opäť doma remizoval a čakajú ho krušné chvíle. Stávkujúcim radíme vsadiť na domácich, že vyhrajú aspoň 1 polčas, prípadne to skúste kombináciou v Betbuilderi.