Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Ajax - Marseille

21.09.2023 21:00
pic

Po Lige majstrov sa Ajax a aj Marseille musia uspokojiť s účinkovaním v Európskej lige a vo viac ako zaujímavej skupine si to rozdajú o dôležité body.

Ajax prežíva jeden z najhorších vstupov do Eredivisie za posledné desaťročia, keď vyhrať dokázal jediný zo štyroch duelov a v ostatnom kole prehral na ihrisku Twente 1:3. Aj napriek pomerne hladkému postupu do skupiny Európskej ligy cez Ludogorets je tréner Steijn pod veľkým tlakom a jeho anabáza v najslávnejšom holandskom klube môže byť veľmi krátka. Mužstvo však po veľkom letnom prievane v kabíne potrebuje čas a potenciál mu jednoznačne nechýba. Ak sa však výsledky a predvedená hra v dohľadnej dobe nezlepšia, tak prvým na odstrel bude zrejme práve tréner. Ajaxu okrem dlhodobo zraneného stopéra Kaplana chýba už len brankárska jednotka Rulli.

Marseille má v úvode novej sezóny podobné problémy, keď len deň pred súbojom s Ajaxom skončil v klube už po siedmich zápasoch a veľkom tlaku fanúšikov tréner Marcelino a mužstvo tak dočasne povedú jeho dvaja doterajší asistenti. Kameňom úrazu je hlavne vyradenie francúzskeho klubu z Ligy majstrov s Panathinaikosom, ktoré bol veľmi smolné. V lige síce hostia ešte neprehrali (2-3-0), ale až trikrát stratili body za remízu a vonku ešte neplno nebodovali. Na listinu zranených sa navyše ku Gueyemu a Ruizovi pridal aj Sarr.

Ajax v tomto súboji potrebuje výhru, ale s prázdnou sa domov nemôžu vrátiť ani hostia. Aj preto zrejme pôjde o veľmi zaujímavý duel dvoch slávnych klubov a aj keď bude mať zrejme ďaleko od najzaujímavejších vzájomných konfrontácii, tak nuda by to byť rozhodne nemala. Skúsil by som dvojitú šancu 0-0.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.