Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Zl.Moravce – Prešov

26.05.2023 20:30
pic

V odvetnom barážovom stretnutí o účasť vo Fortuna lige privítajú Zlaté Moravce prešovský Tatran. V úvodnom stretnutí vyhral druholigista 1:0.

Ivan Galád, súčasný kouč ViOnu, už v pozícii trénera baráž o zotrvanie v lige zažil. Bolo to v roku 2019. Vtedy viedol Trenčín, ktorý to síce mal poriadne nahnuté, ale po výsledkoch 0:2 vonku a 4:1 doma sa zachránil. Súperom Trenčanov bol Poprad, ktorý viedol Marek Petruš. Galád ale odmietol akúkoľvek paraleluSkúsený kouč bol v utorok sklamaný po úvodnom stretnutí v Ličartovciach. Nevidel rozdiel medzi tímami z najvyššej súťaze a z druhej ligy. Ako povedal, v odvete to musí byť z ich strany úplne iné. Na jar ViOn v domácom prostredí vyhral iba jeden zo siedmich duelov.

Najstarší futbalový klub na Slovensku, Tatran Prešov, oslávil vo štvrtok 125 rokov svojej existencie. O deň neskôr chce oslavovať postup. Prvý krok k tomu urobil, v utorok zdolal svojho súpera 1:0. Psychicky je na tom lepšie. Očakáva sa, že pri Žitave to bude tradičný prešovský betón. No ako to poznamenal tréner Petruš, musia myslieť aj na útok. V druhej lige Tatranu vonku veľmi nedarilo, až šesťkrát prehral. Navyše až trikrát z posledných štyroch duelov.

V doterajších barážových dueloch bol vždy úspešnejší klub z Fortuna ligy. Preruší sa táto séria? 

Zvoľte si typy stávok.