1000

Slovensko - Česko

27.04.2024 14:00

Slovenská hokejová reprezentácia nezvládla prvý prípravný súboj proti západným susedom a Česko si to bude chcieť zopakovať aj o deň neskôr v Bratislave.

Naši hokejisti prerušili parádnu víťaznú sériu 7-ich zápasov v rade v prvom prípravnom súboji v Nemecku (3:7). Z debaklu sa veľmi rýchlo spamätali a na druhý deň to bolo podstatne lepšie a po zvládnutom predĺžení zaknihovali veľmi cenný úspech (5:4p). Veľké očakávania tak boli aj predzápasmi s Českom, ale v Trenčíne pochovala nádeje už 1. tretina. Po niekoľkých výborných zákrokoch Hlavaja nastrelil Cehlárik v presilovke tyč, ale naopak v oslabení sme inkasovali a nasledovali ďalšie dva zlepené góly v našej sieti. Šance síce ožili v 2. tretine po góle Kudrnu z presilovky a opticky sme mali chvíľu jasne navrch aj vďaka ďalším dvom početným prevahám. Definitívu nakoniec gól do našej opustenej brány.

Českí reprezentanti zatiaľ predvádzajú v príprave bezchybné výkony a tréner Rulík nemôže byť nespokojný. Na úvod nedali dvakrát najmenšiu šancu Nemecku (3:0, 4:2) a v dvojzápase s Rakúskom (5:1d, 3:2v) sa aspoň trochu potrápili v odvete na ľade súpera, keď si v závere sami zdramatizovali koncovku. V piatok v Trenčíne jednoznačne ovládli 1. tretinu. Súpera prestrieľali 19:3 a vyhrali ju „iba“ 3:0. Aj tento priebeh ich trochu ukolísal a iniciatívu prenechali súperovi. Brankár Klimeš mal aj kus šťastia, no chytal spoľahlivo a práve na jeho miesto by mal v druhom meraní síl nastúpiť Málek.

Vo vzájomných zápasoch je bilancia jednoznačná v prospech Česka. Z posledných 13-ich meraní síl sa Slovensko tešilo iba predvlani v prípravy pri domácom víťazstve 3:1. V piatkovom súboji mali opäť navrch a stávkujúcim radíme vsadiť na ich ďalšie víťazstvo, prípadne na Rozmedzie gólov 4-7.