1000

NY Rangers - Carolina 2.z.

08.05.2024 01:07

Najúspešnejší tím základnej časti NY Rangers vstúpil aj do 2. série play-off úspešne a s nepríjemnou Carolinou bude chcieť využiť vlastné prostredie aj druhý raz.

„Jazdci“ si v 1. kole vyraďovacej časti s Washingtonom (4:0) príliš nezahrali a v najkratšom čase postúpili do konferenčného semifinále. V ňom to rozhodne také jednoduché nebude a naznačil to hneď 1. zápas (4:3). Veľmi im pomohla 1. tretina, ktorú hostia trochu prespali a po úvodnom góle Zibanejada využili aj dve presilové hry. Súper im však nedal nič zadarmo, na začiatku 3. časti znížil na rozdiel jediného gólu a nakoniec rozhodol Panarinov gól. V závere sa ešte museli obávať o víťazstvo, ale brankár Šesťorkin bol mužom na správnom mieste.

„Hurikáni“ vyradili na úvod play-off iný newyorský tím NY Islanders (4:1) a  cestovanie do tohto mesta už dobre poznajú. Jeden zápas tu aj prehrali 2:3 po predĺžení a v nedeľu k nemu pridali aj druhý ale s podstatne silnejším súperom NY Rangers (3:4). Určite budú hovoriť aj o množstve smoly, veď ako jeden z najlepších tímov vo využívaní presiloviek nepremenili ani jednu zo štyroch. Celý čas súpera iba doťahovali a radosť im určite neurobili ani tri tyčky, či niekoľko nevyužitých gólových príležitostí. Zápas ich mohli stáť aj dve úplne zbytočné vylúčenia v 1. tretine, počas ktorých inkasovali. Obranca Pesce si na svoj návrat ešte musí počkať.

Vo vzájomných zápasoch sa tri sezóny za sebou presadilo domáce mužstvo vždy iba v 1. súboji. Predvlani si zahrali aj v play-off a šesťkrát prehrali hosťujúce mužstvá. Až v rozhodujúcom 7. zápase vyhral vonku NY Rangers. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +5,5, prípadne že Každý z tímov dá v 3. tretine +0,5. Využiť môžete aj množstvo kombinácii v Betbuilderi.

- Počet gólov - viac ako 5,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Lafreniere dá gól (zápas do rozh.)