1.01
1000

NY Islanders - Carolina 4.z.

27.04.2024 20:07

Carolina potvrdzuje výbornú formu zo záveru dlhodobej časti a už je len krok od postupu do 2.kola.

V treťom zápase viedli „hurikáni“ už po 1.tretine 2:0. Islanders na začiatku druhej znížili, ale už v polovici stretnutia strelil piaty víťazný gól v play-off kariére Aho. Oporou bol, ale znovu dánsky brankár Andersen, ktorý v základnej časti vinou zranenia odchytal len šestnásť stretnutí, ale vo vyraďovačke si drží dobrú úspešnosť 92,2%. Vo štvrtok kryl 29 pukov, zatiaľ čo brankári „ostrovanov“ iba 19.

Vo štvrtom dueli sa dá očakávať, že sa medzi žrde postaví Varlamov, ktorý predvčerom neinkasoval, hoci išlo na neho len osem striel. Islanders v 3.tretine svojho súpera prestrieľali 11:3, ale Andersen nepustil za seba nič. Carolina prišla počas tejto série o obrancu Pesceho a útočníka Fasta, ale ani to by ju nemalo zastaviť v rozlete. Vrátane základnej časti prehrala z dvadsiatich zápasov len štyri, na ľade súperov iba päť z 22. V UBS Aréne v New Yorku vyhrala päťkrát v rade a celkovo v play-off proti Islanders padla len v dvoch z jedenástich stretnutí.

Zaujímavosťou je, že v 2.tretinách strelili v piatich zo šiestich zápasov Islanders gól oba tímy. Je jasné, že tí dajú do potenciálne posledného zápasu sezóny všetko, ale ani Hurricanes nebudú nechávať nič na náhodu, potvrdia svoju silu aj skvelú formu. Majú niekoľko hráčov, ktorí rozhodujú takéto duely a výborne chytajúceho brankára. Víťaz do rozhodnutia Carolina, Každý z tímov dá v 2.tretine (počet gólov) Viac ako 0,5