1.01
1000

Valencia - Alavés

05.05.2024 18:30

Futbalisti Valencie vypadli po dvoch prehrách za sebou z pásma európskych pohárov a v súboji s Alavésom potrebujú bezpodmienečne bodovať naplno.

„Netopiere“ vstúpili do apríla výborne a dvakrát bodovali dokonca vonku naplno. Vyhrali v Granade (19.) 1:0 aj s Osasunou (11.) 1:0 a priblížili sa až ku 6. priečke. Horšie že následne nezvládli možno aj rozhodujúci priamy súboj doma s Betisom (7.) 1:2 a body sa im nepodarilo uchmatnúť ani v Barcelone (3.) 2:4. Nepomohlo ani vedenie po 1. polčase, keď ešte pred prestávkou bol vylúčený brankár Mamardašvili a v oslabení trikrát inkasovali. Dnes budú bez svojej brankárskej jednotky a opäť aj bez zranených Pereza, Gayu, Diakhabyho aj Jaremčuka.

Hostia patrili na jeseň medzi najslabších, ale s príchodom nového roku „zafúkal“ aj úspešnejší čas. Od februára však vyhrali z 9-ich duelov jediný a tri prehry za sebou im opäť pripomenuli záchranárske práce. Tie však veľmi rýchlo odvrátili v posledných dvoch kolách, v ktorých dvakrát bodovali doma naplno. Prekvapili najmä víťazstvom s Atl.Madrid (4.) 2:0 a poľahky zvládli aj súboj s Celtou Vigo (17.) 3:0. Vonku už štyrikrát za sebou neskórovali a po remíze s Betisom (7.) 0:0 trikrát prehrali. Naposledy aj s predposlednou Granadou (19.) 0:2 a to nie je najlepšia vizitka.

Vo vzájomných zápasoch sa vlani tešili z plného bodového zisku domáce tímy a na jeseň na to nadviazal doma aj Alavés víťazstvom 1:0. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku, prípadne zaujímavý kurz sa ponúka na víťazstvo Valencie s čistým kontom. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v obľúbenom Betbuilderi